Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tragedia w rodzinie Wałęsów - nie żyje Przemysław, syn byłej pary prezydenckiej [AKTUALIZACJA]

Jego zwłoki znaleziono w jednym z mieszkań w Gdańsku, w niedzielę 8 stycznia pod wieczór. Wstępnie prokuratura i policja ustaliły, że do śmierci Przemysława Wałęsy nie przyczyniły się tzw. osoby trzecie. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną śmierci nie było samobójstwo - zgon nastąpił z przyczyn chorobowych.

Tragedia w rodzinie Wałęsów - nie żyje Przemysław, syn byłej pary prezydenckiej [AKTUALIZACJA]
A
A
data publikacji: 09 stycznia 2017 r.

Przemysław Wałęsa - zdjęcie z lat 90.
Przemysław Wałęsa - zdjęcie z lat 90.
Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

Na Twitterze Jarosława Wałęsy, młodszego brata zmarłego, w poniedziałek 9 stycznia po północy pojawił się wpis:

"W związku ze śmiercią Przemysława, Naszego Syna, Brata, Ojca, pozostajemy w ogromnym bólu po Jego odejściu. W tym trudnym czasie, prosimy o uszanowanie naszej prywatności. - Rodzina".

To jak na razie jedyny komentarz bliskich śp. Przemysława Wałęsy. Dokładnie te same słowa w ciągu kilku godzin na Facebooku Jarosława Wałęsy otrzymały 3,2 tys. "lajków" i opatrzone zostały 871 komentarzami.

Jeden z komentarzy:

Facebook

Informację o śmierci syna b. pary prezydenckiej podało Radio Gdańsk. Cytowana przez tę rozgłośnię prokurator Tatiana Paszkiewicz stwierdziła na podstawie oględzin miejsca w którym znajdowały się zwłoki, że nic nie wskazuje, by ktoś przyczynił się do zgonu Przemysława Wałęsy.

- Wszystko wyjaśni się po sekcji, która zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Gdańsku - dodała prokurator Paszkiewicz.

Sekcję zwłok przeprowadzono już w poniedziałek 9 stycznia. Jej wyników nie podano do publicznej wiadomości. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną śmierci nie było samobójstwo - zgon nastąpił z przyczyn chorobowych.

Przemysław Wałęsa miał 43 lata, był trzecim z ośmiorga dzieci Lecha i Danuty Wałęsów. 

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl