Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Toaleta na plaży za milion złotych? Za drogo. Miasto unieważnia przetarg

Na ogólnodostępne, nowoczesne toalety na plaży trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Nie pojawią się w trakcie tegorocznych wakacji. Do przetargu na ich wykonanie zgłosiła się tylko jedna firma, która za wykonanie trzech obiektów zażyczyła sobie blisko 3,2 mln złotych. Miejscy urzędnicy uznali, że cena jest zbyt wysoka.

Toaleta na plaży za milion złotych? Za drogo. Miasto unieważnia przetarg
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2017 r.

Miasto musiało unieważnić przetarg na budowę trzech przyplażowych toalet
Miasto musiało unieważnić przetarg na budowę trzech przyplażowych toalet
Gdański Ośrodek Sportu

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, na budowę przyplażowych szaletów, przeznaczyła 1,7 mln złotych. Jedyny oferent zażyczył sobie za realizację inwestycji niemal dwa razy więcej, dlatego zdecydowano o unieważnieniu konkursu.

- Przetarg ogłosimy ponownie w najbliższych dniach, tym razem z wydłużonym okresem realizacji tego projektu - zaznacza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Budowa toalet rozpocznie się jednak nie wcześniej niż po wakacjach, by nie zakłócać letniego wypoczynku mieszkańcom i turystom.

Trzy szalety miały stanąć w trakcie sezonu letniego przy wejściach na plażę nr 46, 48 i 63 w Brzeźnie i Jelitkowie. Pojawią się dopiero pod koniec bieżącego roku. Zgodnie z wytycznymi Urzędu Morskiego, w którego kompetencjach znajduje się gdański brzeg morski, toalety powinny stanąć bliżej plaży niż wydm.

Będą to nieduże, całoroczne obiekty parterowe. W każdym z nich znajdą się po dwie kabiny sanitarne dla kobiet i mężczyzn - dostępne z wydzielonych umywalni oraz kabina dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia dostępne będą z centralnego holu wejściowego. Na zewnątrz budynków zainstalowane zostaną natryski do płukania ciała z piasku i wody morskiej, a także przebieralnie.

Przy okazji przebudowane zostaną chodniki, które umożliwią dotarcie zarówno do budynku toalety, jak i w bezpośrednie pobliże plaży. Strefa wejściowa toalet oddzielona będzie od ciągu pieszego lekkim, ażurowym ogrodzeniem.

Obiekty te będą miały maksymalnie 35 m kw. powierzchni, a ich wysokość nie przekroczy 3,5 metra. 


Przeczytaj także:

Brzeźno. Za potrzebą nie trzeba będzie już biegać na wydmę. Miasto postawi toalety-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora