PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Wynajem i zamiana z Gdańskimi Nieruchomościami

Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Wynajem i zamiana z Gdańskimi Nieruchomościami
W sobotę i niedzielę, 19-20 października, w AmberExpo odbędą się Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie. To szansa, by zapoznać się z ofertą czołowych deweloperów, doradców kredytowych, czy przebrnąć bezpiecznie przez cały proces pozyskania nieruchomości. To także okazja do odwiedzenia stoiska Gdańskich Nieruchomości, które oferują zamianę mieszkań i wynajem lokali użytkowych.
Podczas targów można zapoznać się z ofertą deweloperów, ale też dowiedzieć się wszystkiego na temat finansowania zakupu nieruchomości, odbioru mieszkania i wykończenia go zgodnie z potrzebami i gustem
Podczas targów można zapoznać się z ofertą deweloperów, ale też dowiedzieć się wszystkiego na temat finansowania zakupu nieruchomości, odbioru mieszkania i wykończenia go zgodnie z potrzebami i gustem
fot. materiały organizatora

 

Na targach oferta mieszkań będzie pokaźna i różnorodna, deweloperzy zaprezentują mieszkania we wszystkich dzielnicach jak i na przedmieściach Gdańska, Sopotu i Gdyni, oddane do użytkowania zarówno w 2019 roku, jak i w tych lokalizacjach, w których budowa rozpoczyna się w I półroczu przyszłego roku.

Bardzo ciekawie zapowiada się bezpłatny program wydarzeń towarzyszących targom. Bogatą ofertę mieszkaniową z Trójmiasta uzupełnią targowe stanowiska firm oferujących usługi z dziedziny architektury wnętrz i finansowania inwestycji mieszkaniowych, wszyscy eksperci, w swoich targowych stoiskach udzielać będą indywidualnych, darmowych konsultacji.

Szczególnie interesująco zapowiada się cykl wykładów poświęconych finansowaniu zakupu mieszkania odbywających się pod egidą Murator FINANSE, Phinance SA oraz INTUUM.

Szczegóły dotyczące targów TUTAJ.

 

Gdańskie Nieruchomości zapraszają na swoje stoisko
Gdańskie Nieruchomości zapraszają na swoje stoisko
fot. Gdańskie Nieruchomości

 

Jednym z wystawców podczas targów Nowy Dom Nowe Mieszkanie będą Gdańskie Nieruchomości. Na stoisku możliwe będzie zapoznanie się z ofertą zamiany mieszkań i propozycją wynajmu lokali użytkowych.

Zamiana może być alternatywą na zmianę miejsca zamieszkania dla osób, które posiadają już mieszkanie. Sprzedaż a kolejno zakup innego mieszkania oznacza często skomplikowany i długotrwały proces, który bez skrupulatnego zaplanowania w czasie, wiąże się z ryzykiem, że po sprzedaży własnego lokum nie będzie miał się gdzie przeprowadzić. Biuro Zamiany Mieszkań odpowiada na potrzeby mieszkańców lokali Gminy Miasta Gdańska, jednak w zamianie uczestniczyć mogą również właściciele lokali.

- Osoby, zgłaszające chęć zamiany mieszkania określają swoje oczekiwania. Precyzują metraż i położenie lokalu, jego standard i inne ważne dla oferenta kwestie. Zadaniem specjalistów Gdańskich Nieruchomości jest skojarzenie oferentów oraz sprawne przeprowadzenie procedury zamiany, obowiązującej dla lokali komunalnych w Gdańsku - wyjaśnia Aleksandra Strug, rzecznik prasowy Gdańskich Nieruchomości. - W trakcie realizacji procedury specjaliści szczegółowo weryfikują złożone wnioski, przygotowują wymagane dokumenty uprawniające do realizację zamiany. Służą także fachową wiedzą i wsparciem w całym procesie zamiany. 

Gdańskie Nieruchomości jako administrator mieszkaniowego zasobu Miasta Gdańska w swoich zasobach mają niemal 17 tys. lokali mieszkalnych i użytkowych. Realizują wiele programów skierowanych do mieszkańców Gdańska, np. Lokal na start za złotówkę, Gdańskie Otwarte Pracownie czy Wspólne Podwórko.

- Obok codziennej pracy związanej z administrowaniem nieruchomościami, naszym celem jest również aktywizowanie mieszkańców do wspólnego działania na rzecz środowiska mieszkaniowego w Gdańsku - mówi Przemysław Piotr Guzow, dyrektor Gdańskich Nieruchomości. - Od kilku lat realizujemy program Miasta Gdańska ,,Wspólne Podwórko’’. Dotychczas, przy dofinansowaniu Miasta, zgodnie z projektem mieszkańców zagospodarowanych zostało już ponad 130 wnętrz podwórzowych, kolejnych 9 jest w fazie realizacji. Wspólne działania nie tylko wpływają na estetykę naszego otoczenia, ale także bezpośrednio na komfort życia mieszkańców. W tym roku rozpoczęliśmy także realizację programu zagospodarowania podwórek gminnych. Teraz również wytypowane podwórka przy budynkach będących własnością Miasta zyskają uporządkowana przestrzeń.

Na odwiedzających stoisko Gdańskich Nieruchomości czekają specjaliści, którzy udzielą pełnych informacji o programach, zamianie mieszkań i wynajmie lokali użytkowych. Na odwiedzających czeka też miła niespodzianka: wirtualny spacer po pięknej, w pełni zmodernizowanej kamienicy przy ul. Chłodnej, a w tym możliwość obejrzenia z bliska pieczołowicie odrestaurowanej polichromii, będącej ozdobą klatki schodowej.

 

Klatka schodowa kamienicy przy ul. Chłodnej
Klatka schodowa kamienicy przy ul. Chłodnej
fot. Gdańskie Nieruchomości

 

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie odbywają się w dniach 19-20 października w AmberExpo przy ul. Żaglowej 11. 

Godziny otwarcia:

  • sobota, 10.00-17.00
  • niedziela, 10.00-16.00

Wstęp wolny. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl