PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tak gra Trefl: zwycięstwo 3:0, jedenasta wygrana z rzędu, prawie 10 tys. widzów

Tak gra Trefl: zwycięstwo 3:0, jedenasta wygrana z rzędu, prawie 10 tys. widzów
Aż 9 781 kibiców dopingowało w piątek, 16 marca, siatkarzy Trefla w starciu z Cuprum Lubin, w tym blisko 7 tysięcy dzieci z Kaszub. Z takim wsparciem gdańszczanie nie mogli zrobić nic innego, jak wygrać 3:0 i odnieść jedenaste zwycięstwo z rzędu! Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Artur Szalpuk.

Siedem tysięcy kibiców z Kaszub dopingowało siatkarzy Trefla
Siedem tysięcy kibiców z Kaszub dopingowało siatkarzy Trefla
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Organizatorzy meczu już kilka dni wcześniej zapowiadali, że podczas meczu Trefla z Cuprum na trybunach Ergo Areny zasiąść może około 10 tys.  widzów. Wszystko za sprawą blisko 7 tysięcy uczniów z kaszubskich szkół, którzy na to spotkanie przybyli w ramach współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Już po raz trzeci przy okazji meczów drużyn spod znaku Trefla odbywa się finał konkursu plastycznego, organizowanego w ramach inicjatywy „Aktywne Kaszuby”, w którym startują dzieci uczące się języka kaszubskiego. Na Pomorzu jest ich blisko 20 tysięcy.

Podczas meczu kibice byli świadkami wyjątkowej kaszubskiej oprawy: wystąpiły śpiewająca po kaszubsku piosenkarka Weronika Korthlas, orkiestra dęta czy kaszubski zespółu taneczny. 

Na widowni zasiadło ostatecznie 9781 widzów. To najwyższa frekwencja w całej PlusLidze od sezonu 2014/2015, w którym ustanowiono ligowy rekord wszechczasów 11 000 osób na meczu PGE Skry z Asseco Resovią.

Na parkiecie dominowali podopieczni trenera Andrei Anastasiego, którzy tylko w drugiej partii mieli problemy, wygrywając dopiero na przewagi (27:25). 

Było to 11. kolejne zwycięstwo „gdańskich lwów” - dziewięć w PlusLidze i dwa w Pucharze Polski. Trefl wyrównał tym samym swoją dotychczasową najdłuższą serię ligowych zwycięstw z sezonu 2014/2015.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Artur Szalpuk z Trefla, zdobywca 19 punktów, który zanotował także 57 procent skuteczności w przyjęciu, aż 81 procent skuteczności w ataku, dołożył do tego dwa punktowe bloki.

Po raz kolejny gdańszczanie w Ergoa Arenie zagrają w czwartek, 29 marca, o godz. 18.00. „Gdańskie lwy” podejmą wówóczas Cerrad Czarnych Radom.


Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 27:25, 25:18)

Trefl: Nowakowski 10, Grzyb 6, Sanders 5, Ferens 6, Schulz 17, Szalpuk 19, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Majcherski, Kozłowski

Cuprum: Kaczmarek 12, Terzić 6, Gunia 5, Biegun 11, Masny 2, Hain 7, Kryś (libero) oraz Michalski, Gorzkiewicz, Patucha, Makoś

Źródło: www.sport.trefl.comoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl