PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sylwestrowy Konkurs Rady Miasta Gdańska. Weź udział w tradycyjnej miejskiej zabawie

Sylwestrowy Konkurs Rady Miasta Gdańska. Weź udział w tradycyjnej miejskiej zabawie
Niezależnie od tego, czy bawimy się "pod chmurką", na którymś z miejskich koncertów czy spędzamy tę wyjątkową noc w domu - wśród rodziny i przyjaciół - nie zapomnijmy zanieść i wrzucić butelek po szampanie czy innych alkoholach do specjalnych konkursowych kontenerów. Można wygrać fajną nagrodę! Kontenery ustawione są w miejscach, gdzie zaplanowano koncerty.
Już po raz 13. Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny organizują Sylwestrowy Konkurs Butelkowy
Już po raz 13. Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny organizują Sylwestrowy Konkurs Butelkowy
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy to już gdańska tradycja, w tym roku odbędzie się po raz trzynasty. Zaczęło się od tego, że po każdej sylwestrowej zabawie "pod chmurką" na Targu Węglowym zalegały dziesiątki potłuczonych butelek po alkoholu. Nie było to bezpieczne. Władze Gdańska szukały więc sposobu, by temu zapobiegać w przyszłości. Zdecydowano, że takim może być właśnie "konkurs butelkowy". Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Gdańszczanie, od lat wyrzucają butelki do specjalnych kontenerów, a w sercu miasta jest czyściej i bezpieczniej.

Dzisiaj dochodzi do tego aspekt ekologiczny i obowiązek segregacji odpadów.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników stojących przy ul. Długie Ogrody, przy Hali Olivia, w parku Oruńskim, w Jarze Wilanowskim lub na molo w Brzeźnie, szklaną butelkę po napoju, którym witano Nowy Rok. Do butelki należy włożyć kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu. Warto to zrobić, bo w tak prosty sposób wygrać można atrakcyjną nagrodę, w tym hulajnogę elektryczną, soundbar, słuchawki bezprzewodowe czy głośniki.

Konkurs Butelkowy, tradycyjnie już, organizuje Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

 

 

Udział w tym konkursie będzie miał także wymiar charytatywny.

W tym roku Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2020 groszy, za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w czasie trwania akcji, na rzecz Fundacji Świat Wrażliwy.

Wspiera ona młodzież z niepełnosprawnością intelektualną i seniorów. Organizuje także treningi społeczno-zawodowe oraz szkolenia dla seniorów, którzy są mentorami-asystentami młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na cykl zajęć usprawniających komunikację oraz integrację sensoryczną podopiecznych fundacji.

Konkurs butelkowy trwać będzie od 31 grudnia 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. W pierwszych dniach stycznia Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów oraz partnerów, wylosuje nagrody wśród wszystkich uczestników.

SPRAWDŹ: Regulamin Konkursu Sylwestrowego 2019 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze