PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Suchanino, Wrzeszcz Górny. Radni dzielnicy i aktywiści organizują kolejne akcje sprzątania

Suchanino, Wrzeszcz Górny. Radni dzielnicy i aktywiści organizują kolejne akcje sprzątania
W najbliższą sobotę zaplanowano dwie akcje sprzątania w dzielnicach. Tym razem będzie to Suchanino i, po raz drugi, teren Cmentarza Brętowskiego. Prognozy pogody na weekend wskazują zachmurzenie, jednak w sobotę nie powinno padać. Organizatorzy zachęcają więc do udziału w tych wydarzeniach.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ten weekend szykują się kolejne akcje sprzątania w dwóch dzielnicach Gdańska
W ten weekend szykują się kolejne akcje sprzątania w dwóch dzielnicach Gdańska
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Suchanino

W sobotę, 15 maja, radni dzielnicy zapraszają na wspólne sprzątanie tej części Gdańska.

- Tym razem skupiamy się na przejściu z ul. Beethovena w stronę ul. Schuberta, w okolicach Swissmedu. W poprzednich akcjach sprzątaliśmy zazwyczaj tutejszy wąwóz, z którego za każdym razem wynosiliśmy tony butelek po alkoholu. Tym razem postanowiliśmy posprzątać w innym miejscu - podkreśla Ewa Okuniewska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Suchanino.

Akcja rozpocznie się o godz. 11 i potrwa około 2-3 godzin. Zbiórka - w przejściu przy ul. Beethovena 78, w stronę ul. Schuberta. Tam będą rozdawane worki i rękawiczki.

- Wystarczy przyjść i pomóc - zaznacza przewodnicząca Okuniewska. - Śmieci odbiorą Gdańskie Usługi Komunalne.


Wrzeszcz Górny

W najbliższą sobotę, 15 maja, odbędzie się druga już akcja sprzątania Cmentarza Brętowskiego, który znajduje się na terenie dzielnicy Wrzeszcz Górny. Pierwsza odbyła się pod koniec kwietnia. Współorganizatorem wydarzenia jest Wojciech Chmielewski, radny dzielnicy Wrzeszcz Górny.

- W oczekiwaniu na leśników, którzy zabiorą chrust i kłody dopiero w drugiej połowie maja, kontynuujemy prace, żeby traktor nie jeździł na próżno. Zostało jeszcze sporo gałęzi i pospolitych śmieci do usunięcia, zwłaszcza z alejki z grobem H. Mellera, na granicy z budową - podkreślają organizatorzy wydarzenia. - Ostatnio odsłoniliśmy kilka zarośniętych grobów i stel, które teraz można spróbować obrócić lub ustawić. Poza tym zawsze jest co grabić i przycinać.

Akcję sprzątania zaplanowano w godz. 11- 14. Zbiórka - w kwaterze leśnej za kościołem (parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy).

W trakcie sprzątania należy zachować dystans od innych osób, a także mieć rękawice ochronne i maseczki. - Każda pomoc, a także łopata, taczka, wiadro, grabie, nożyce czy worek na śmieci będą mile widziane - apelują organizatorzy.

W ostatnich tygodniach już dwukrotnie sprzątano dzielnicę Piecki - Migowo. Taką akcję zorganizowano także w Oruni - Św. Wojciechu - Lipcach oraz Oruni Górnej - Gdańsku Południu, na Stogach, Olszynce i Siedlcach.

Mieszkańców i radnych wspierają zazwyczaj miejskie jednostki: Gdańskie Nieruchomości i Gdańskie Usługi Komunalne, które w razie potrzeby podstawiają różnej wielkości kontenery. Jeżeli jednak nie ma takiej potrzeby, to po zakończonej akcji odbierają worki z odpadami z wyznaczonych miejsc.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze