PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Spotkanie Trefla ze Stocznią odwołane. Klub ze Szczecina zapowiada zwrot kosztów przejazdu

Spotkanie Trefla ze Stocznią odwołane. Klub ze Szczecina zapowiada zwrot kosztów przejazdu
To miał być hit na rozpoczęcie nowego sezonu PlusLigi. W niedzielę, 14 października, na przeciw siebie stanęło dwóch mistrzów świata: Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski. Długo sobie nie pograli, bo już w pierwszym secie przy stanie 5:5 w hali w Szczecinie zgasło światło. Nie udało się przywrócić pełnego oświetlenia, w związku z czym spotkanie zostało odwołane.
Przez trzy godziny próbowano naprawić awarię oświetlenia na hali w Szczecinie. Bezskutecznie
Przez trzy godziny próbowano naprawić awarię oświetlenia na hali w Szczecinie. Bezskutecznie
fot. FB Trefl

Trefl Gdańsk broni brązowego medalu, ale do nowego sezonu przystąpił w mocno zmienionym składzie i tak naprawdę nie wiadomo jaka jest siła zespołu trenera Andrei Anastasiego. 

Stocznia Szczecin przed sezonem zakontraktowała gwiazdy: Bartosza Kurka - najlepszego siatkarza mistrzostw świata 2018, Łukasza Żygadło - jednego z najbardziej utytułowanych polskich rozgrywających, czy bułgarskich przyjmujących Nikołaja Penczewa i Mateja Kazijskiego. 

Spotkanie rozpoczęło się w Szczecinie w niedzielę, 14 października, ok. godz. 14.45. Zawodnicy obu zespołów zdążyli zdobyć po 5 punktów w pierwszym secie, gdy w hali zrobiło się ciemno.

Szczeciński klub na profilu na FB poinformował, że powodem awarii było zapalenie papierosa przez jednego z kibiców w toalecie. 


Spora grupa odób przez trzy kolejne godziny walczyła z awarią, ale ta okazała się ostatecznie zbyt poważna. Chwilę przed godz. 18:00 spiker ogłosił, że mecz się nie odbędzie. 


Na razie nie wiadomo, czy mecz zostanie powtórzony czy może Treflowi zostanie przyznany walkower. 


W poniedziałek, 15 października, do sytuacji odniósł się Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk

- Regulamin PlusLigi określa, że w przypadku, gdy jedna lub kilka przerw w meczu trwały dłużej niż cztery godziny, mecz musi zostać powtórzony. Wyjazdowe spotkanie ze Stocznią Szczecin będzie więc rozgrywane ponownie od stanu 0:0. Szukamy obecnie terminu, w jakim ten mecz mógłby się odbyć. Będziemy także oczekiwać tego, by nasz klub nie ponosił kosztów organizacji ponownego wyjazdu do Szczecina, przede wszystkim dojazdu i noclegu 


Jeszcze w niedzielę, 14 października, wieczorem klub ze Szczecina wydał specjalne oświadczenie, w którym przeprasza za zaistniałą sytuację. Zapowiada, że kibicom Trefla zostaną zwrócone pełne koszty przyjazdu na mecz w powtórzonym terminie. 

Fragment oświadczenia zarządu KPS Stocznia Szczecin S.A.

(...) Dla nas zawsze na pierwszym miejscu stała siatkówka i jej przyjaciele. Dlatego, mimo wszystko, chcemy wszystkim rozczarowanym ten wyjątkowo przykry incydent w sposób właściwy zrekompensować. Czekamy na decyzję Polskiej Ligi Siatkówki w kwestii terminu rozegrania pojedynku Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk, informując już teraz, że wszystkie nabyte na niedzielny termin bilety są automatycznie ważne także w nowym terminie. Dla tych z Państwa, którzy podejmą decyzję o rezygnacji z biletów, postaramy się już w poniedziałek, wraz z operatorem hali, uruchomić formułę zwrotu pieniędzy. Poinformujemy o tym niezwłocznie, po ustaleniu szczegółów, na naszych stronach, w mediach społecznościowych i za pośrednictwem prasy. (...)

Nie zapominamy także o kibicach, którzy na mecz przyjechali z Gdańska. Zarząd KPS Stocznia Szczecin informuje, że zwróci grupie kibica Trefla Gdańsk pełne koszty przyjazdu na mecz w powtórzonym terminie. Nie zgadzamy się bowiem, by siatkarscy kibice ponosili koszty zdarzeń od nich i od nas niezależnych. Czekamy na Was ponownie w Szczecinie, znów z otwartymi ramionami.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl