PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Startup Contest w ramach Infoshare - nabór projektów do 28 lutego

Startup Contest w ramach Infoshare - nabór projektów do 28 lutego
Nieodłączną częścią konferencji technologicznej Infoshare, która w tym roku odbędzie się w dniach 13-14 maja, jest konkurs dla startupów. Pula nagród wynosi 30 tysięcy euro, jeszcze można się zgłaszać.
Zwycięskie grono Startup Contest Infoshare 2019; czek na sumę 3,5 tys. euro trzyma laureat nagrody specjalnej ufundowanej przez RBL_VC, fundusz inwestycyjny Alior Banku
Zwycięskie grono Startup Contest Infoshare 2019; czek na sumę 3,5 tys. euro trzyma laureat nagrody specjalnej ufundowanej przez RBL_VC, fundusz inwestycyjny Alior Banku
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Aplikować do konkursu może każdy startup. Dwudziestka najlepszych zaprezentuje swoje pomysły na Growth Stage, przed jury złożonym z międzynarodowych inwestorów, przedstawicieli funduszy VC i reprezentantów największych korporacji. Jurorzy oceniać będą m.in. potencjał biznesowy projektu, pracujący nad nim zespół oraz innowacyjność prezentowanego rozwiązania. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze startupy. Główna nagroda wynosi 20 tys. euro w gotówce, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają kolejno 7 i 3 tys. euro. Fundatorem nagrody jest Prezydent Miasta Gdańska. Rekrutacja trwa do 28 lutego 2020 r. na stronie internetowej organizatora.

Jak informują organizatorzy Infoshare, firmy coraz chętniej biorą startują w Startup Contest w Gdańsku. W 2019 roku zgłosiło się 601 podmiotów - o ponad 100 więcej niż rok wcześniej. Ponad połowę (59 proc.) aplikacji w poprzedniej edycji konkursu złożyły startupy na wczesnym etapie rozwoju, tzw. early stage, głównie z Polski (120 firm), Niemiec (58 firm) i Wielkiej Brytanii (51 firm).

- Obserwujemy wzrost liczby projektów w obszarze Fintech (technologii finansowych - red.). Do poprzedniej edycji konkursu zgłosiło się 57 firm oferujących takie rozwiązania. To dwa razy więcej niż w 2018 roku - komentuje Grzegorz Borowski, prezes zarządu Fundacji Infoshare. - Od kilku lat w pierwszej piątce są projekty z branży AI. Jednak po głębszej analizie okazuje się, że w wielu przypadkach nie można mówić o sztucznej inteligencji, a raczej o uczeniu maszynowym czy analizie danych. Jednocześnie obserwujemy, że z roku na rok projekty, które aplikują do Startup Contest, są coraz bardziej dojrzałe, niezależne od branży, w której działają.

 

W Startup Contest w 2019 r. zwyciężył włoski startup Prometheus; II miejsce przypadło  brytyjskiej firmie Blitab Technology, III zaś - argentyńsko -polskiemu przedsięwzięciu Less Industries.

 

O zwycięskich projektach przeczytasz tutaj:

Finaliści i zwycięzcy Startup Contest Infoshare o biznesie, marzeniach i Gdańsku

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl