PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Stadionowa Piątka. Wyjątkowy bieg przez Stadion Energa Gdańsk. Ruszyły zapisy

Stadionowa Piątka. Wyjątkowy bieg przez Stadion Energa Gdańsk. Ruszyły zapisy
Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Arena Gdańsk Operator przygotowali wyjątkowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata odbędzie się 2 sierpnia, a zapisy już trwają.
Stadion Energa Gdańsk gościł już biegaczy przy okazji Maratonu Gdańsk
Stadion Energa Gdańsk gościł już biegaczy przy okazji Maratonu Gdańsk
źródło: GOS


W czasie pandemii Covid-19 najważniejszą dla organizatorów sprawą jest bezpieczeństwo. Ponieważ limit osób, mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150, tylu też biegaczy będzie mogło stanąć na starcie Stadionowej Piątki. Wszyscy przejdą dezynfekcję rąk. Zawodnicy startować będą w pięcioosobowych liniach oddalonych od siebie o 2 metry. Każda grupa startuje co 5 sekund.

Bieg przez Stadion Energa Gdańsk to niewątpliwie duża atrakcja dla startujących. Sceneria tego wspaniałego piłkarskiego obiektu, jednego z najpiękniejszych w Polsce, jest niezwykła. Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny. Organizatorzy ostrzegają, że trasa biec będzie również po stromych schodach na trybunach.


Trasa Stadionowej Piątki

trasa


Bieg odbędzie się 2 sierpnia 2020 r. Zapisy trwają. Zgłoszenia są możliwe poprzez formularz zgłoszeniowy do 31.07.2020 roku do godz. 15.00. Wpisowe wynosi 30 PLN. Po przekroczeniu mety każdy otrzyma pamiątkowy medal.

Biegi na dystansie 5 km to nowa propozycja imprez biegowych organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Serię "piątek" zainaugurował "Bieg po plaży", który odbył się w niedzielę 28 czerwca. Rywalizowało w nim blisko 70 osób. Najlepiej z trudami aury i plaży poradził sobie Marcin Rakoczy WYNIKI. W planach kolejne tego typu wydarzenia:

  • Gdańska Leśna 5, niedziela, 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa, start godzina 10:00
  •  TPK Gdańska Piątka, niedziela, 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana, start godzina 10:00

To seria biegów, z którymi może poradzić sobie każdy. Każdy bieg traktowany jest autonomiczne, jako zamknięte wydarzenie. Nie jest to cykl Grand Prix, czyli nie jest tworzona klasyfikacja ogólna i nie są zbierane punkty.

Seria krótkich biegów to najnowsza propozycja GOS. Kolejne okazje do rywalizacji jeszcze tego lata
Seria krótkich biegów to najnowsza propozycja GOS. Kolejne okazje do rywalizacji jeszcze tego lata
źródło: GOS


Zobacz: Regulamin biegu

Tego samego dnia, w którym odbędzie się Stadionowa Piątka, warto też zajrzeć na ten obiekt z innego powodu. Trwać tam bowiem będzie Weekendowa Strefa Aktywności. To wakacyjna inicjatywa adresowana do mieszkańców, realizowaną w ramach akcji #CzasNaGdańsk!

pakiet
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl