PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sobota: finał Rowerowego Maja i ECC na rodzinnym pikniku w Parku im. Reagana

Sobota: finał Rowerowego Maja i ECC na rodzinnym pikniku w Parku im. Reagana
Gdański Piknik Rowerowy odbędzie się 10 czerwca (sobota) w Parku Reagana. W programie: ogłoszenie zwycięskich szkół i przedszkoli Rowerowego Maja, laury dla najlepszych drużyn firmowych i indywidualnych rekordzistów ECC, a także mnóstwo rowerowych i innych sportowych atrakcji dla całej rodziny.

Wrzesień 2016 - Piknik Mobilności w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbył się przy ul. Stągiewnej. Jak widać piknik i rowery dobrze do siebie pasują...
Wrzesień 2016 - Piknik Mobilności w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbył się przy ul. Stągiewnej. Jak widać piknik i rowery dobrze do siebie pasują...
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Imprezę zaplanowano w godz. 10 - 16 na terenie Parku im. Ronalda Reagana, w okolicy wejścia przy ul. Dąbrowszczaków.

O godz. 11 ogłoszone zostaną wyniki tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj w Gdańsku. Poznamy najbardziej rowerowe gdańskie szkoły podstawowe w trzech kategoriach:

  • szkoła duża (otrzyma nagrodę finansową 30 tys. zł),
  • szkoła średniej wielkości (nagroda 20 tys. zł)
  • szkoła mała (10 tys. zł)

Najbardziej rowerowe gdańskie przedszkole otrzyma 2 tys. zł.

Wśród nauczycieli - szkolnych koordynatorów Rowerowego Maja, po raz pierwszy rozlosowany zostanie rower. Szczęśliwy posiadacz nowego jednośladu będzie mógł wybrać sobie interesujący go model w salonie rowerowym Szprychy.com (jeden ze sponsorów kampanii).

30 kwietnia 2016 - piknik dotyczący obowiązkowej segregacji szkła w Parku im. R. Reagana w Gdańsku
30 kwietnia 2016 - piknik dotyczący obowiązkowej segregacji szkła w Parku im. R. Reagana w Gdańsku
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

O godz. 12 przyjdzie czas na uczestników kampanii "Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge". Nagrody odbiorą przedstawiciele najlepszych drużyn firmowych, które współzawodniczyły ze sobą w ramach akcji “Rowerem do pracy”, a także laureaci “Rowerowej Rywalizacji Gimnazjów” (oba konkursy są częścią kampanii ECC w Gdańsku). Uhonorowane zostaną także osoby indywidualne, które w trakcie majowej mobilizacji wykręciły dla Gdańska najwięcej kilometrów. Wśród wszystkich osób uczestniczących w ECC rozlosowane zostaną dwa rowery: miejska damka i rower szosowy.

Przez cały czas trwania pikniku, w godz. 10-16 przy specjalnym stoisku odebrać będzie można koszulki “1000+” przeznaczone dla tych, którzy w maju wykręcili dla swojego miasta tysiąc i więcej kilometrów (laureaci “koszulkowego trofeum” zostali zaproszeni po odbiór przez organizatorów ECC w Gdańsku).

- Rozdamy pierwszą setkę ze 199 tegorocznych koszulek dla “tysięczników”. Jeśli chodzi o pozostałe osoby, czekamy jeszcze na odpowiedź w sprawie rozmiarówki, ponieważ koszulki są robione na indywidualne zamówienie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które dobiły do tysiąca kilometrów w ostatnich dniach rywalizacji - wyjaśnia Remigiusz Kitliński, pełnomocnik prezydenta Gdańska ds. komunikacji rowerowej.

O atrakcje podczas sobotniego pikniku zadba także TriMama, czyli Natalia Wodyńska-Stosik, ambasadorka Rowerowego Maja`2017. Nz. z mężem i córkami po rowerowym przejeździe do przedszkola
O atrakcje podczas sobotniego pikniku zadba także TriMama, czyli Natalia Wodyńska-Stosik, ambasadorka Rowerowego Maja`2017. Nz. z mężem i córkami po rowerowym przejeździe do przedszkola
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Ale rowerowy piknik 10 czerwca to nie tylko rozdawanie nagród - przez cały czas trwania wydarzenia na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, w tym m.in: 


- na gry terenowe dla małych i dużych, do strefy zdobienia rowerów i na barwną paradę rowerową zaprosi Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

- atrakcje dla najmłodszych gdańszczan zorganizuje Loopy`s World Gdańsk

- na mini torze do gry w kręgle pobawić się będzie można dzięki MK Bowling Gdańsk

- pokazy akrobatyki i gimnastyczny tor przeszkód przygotuje Klub Sportowy Movement

- firma Szprychy.com urządzi bezpłatny punkt serwisu rowerów

- modele zdalnie sterowane będzie można podziwiać dzięki Planeta RC

- pierwsze kroki na rolkach pomoże stawiać Roll4all

- TriMama, czyli honorowa ambasadorka Rowerowego Maja także zapewni atrakcje dla aktywnych

- Fun Climb Gdańsk oraz BlokFit Boulder Center Gdańsk zaproszą na swoje terenowe “wspinalnie”

- przejażdżki na kucykach zaproponuje Szkoła Jazdy Konnej “Oświata - Lingwista”

- Port Lotniczy Gdańsk i sportpoland.com szykują niespodzianki na sobotni piknik.

- zaplanowano dwa przejazdy rowerowe: rodzinny i dziecięcy.

Większość piknikowych atrakcji zapewniają sponsorzy kampanii Rowerowy Maj 2017.

Referat Mobilności Aktywnej UMG


Więcej informacji na profilu wydarzenia na Fb.


Sobotnie wydarzenie w Parku im. Ronalda Reagana to nowa forma finału dwóch majowych, rowerowych kampanii w naszym mieście. Do tej pory zwycięzcy Rowerowego Maja ogłaszani byli w szkołach, a najlepsi rowerzyści “Kręć kilometry dla Gdańska - ECC, podczas Wielkiego Przejazdu Rowerowego.

- Uroczystość wręczania nagród dla zwycięzców obu kampanii potrwa ponad dwie godziny. Połączenie nowej formuły z Wielkim Przejazdem nie jest już po prostu możliwe - mówi Remigiusz Kitliński. - Zdecydowaliśmy się na piknik spinający zakończenie obu kampanii, ponieważ chcemy uhonorować wszystkich szkolnych koordynatorów z placówek biorących udział w Rowerowym Maju. Dotychczas prezydent Paweł Adamowicz odwiedzał dziewięć najlepszych szkół, do pozostałych nie byliśmy w stanie dotrzeć. Na piknik zaprosiliśmy wszystkich szkolnych koordynatorów. To będzie doskonała okazja, by osobiście móc podziękować za ich ogromny wysiłek włożony w kampanię.


Więcej o Rowerowym Maju i ECC w Gdańsku:

Najmłodsi też potrafią! Rowerowy Maj u przedszkolaków

Rowerowy Maj w debiutujących miastach i u zeszłorocznych gdańskich liderów

"Hakan, zrób coś". Czy Gdańsk wygra rowerowy wyścig z tureckim Izmirem

ECC`2017 (nie do końca) zwycięskie, ale najlepsze w historii [PODSUMOWANIE]Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze