PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Skywayrun Gdańsk Airport 2019. Zobacz jak wyglądał nocny bieg po lotnisku

Skywayrun Gdańsk Airport 2019. Zobacz jak wyglądał nocny bieg po lotnisku
W nocy z 8 na 9 czerwca w Gdańsku odbył się kolejny Skywayrun Gdańsk Airport 2019. Prawie 4 tys. biegaczy ścigało się na lotnisku. Zobacz zapis transmisji i sprawdź kto był najszybszy.
W Skywayrun Gdańsk Airport 2019 wzięło udział prawie 4 tys. osób
W Skywayrun Gdańsk Airport 2019 wzięło udział prawie 4 tys. osób
źródło: Port Lotniczy Gdańsk im. L. Wałęsy/Facebook


W tegorocznej edycji Skywayrun Gdańsk Airport wzięło prawie 4 tys. osób. To więcej niż w ubiegłym roku. Pulę miejsc zwiększono właśnie po sukcesie nocnego biegu z 2018 r.. Mimo to pakiety startowe dla zawodników rozeszły się w błyskawicznym tempie. Nic dziwnego. Oprócz typowej sportowej rywalizacji, niepowtarzalna jest sceneria i okoliczności biegu. Skywayrun to okazja do pobiegania po płycie lotniska Portu Lotniczego im. w Gdańsku, które nigdy nie zasypia. To także możliwość zobaczenia, jak pracuje port lotniczy, Służba Ochrony Lotniska, Straż Graniczna, obsługa techniczna i wiele innych działów. W tym projekcie biorą udział również inne polskie Porty Lotnicze.

Biegacze rywalizowali na dystansie 5 km. Najszybszy w kategorii Open okazał się Przemysław Lasoń, który wyprzedził Michała Derdowskiego i Piotra Straszaka. Wśród pań najszybciej pobiegła Aleksandra Pochranowicz, drugie miejsce przypadło Alicji Misiak, a trzecie Beacie Niemyjskiej. Jest też rozbudowana klasyfikacja biegu w oparciu o grupy wiekowe.

Pełną informację o wynikach znajdziesz na skywayrun.pl. Transmisję z biegu nadaliśmy na portalu gdansk.pl.


Zobacz zapis transmisji:

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl