PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Serwuj dla Hospicjum” - charytatywny turniej siatkarski. Szczytny cel, moc atrakcji

„Serwuj dla Hospicjum” - charytatywny turniej siatkarski. Szczytny cel, moc atrakcji
Dla najlepszego zespołu turnieju mecz z drużyną Przyjaciół Wojciecha Grzyba, oryginalna statuetka MVP PlusLigi dla najlepszego gracza, animacje dla najmłodszych i konkursy z nagrodami dla całych rodzin, a przede wszystkim wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci - to wszystko w niedzielę, 9 czerwca, w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej 61.
Wojciech Grzyb w minionym sezonie był kapitanem Trefla Gdańsk, od lat angażuje się w pomoc dla gdańskiego hospicjum
Wojciech Grzyb w minionym sezonie był kapitanem Trefla Gdańsk, od lat angażuje się w pomoc dla potrzebujących
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Idea turnieju „Serwuj dla Hospicjum” zrodziła się z inicjatywy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a także Wojciecha Grzyba - kapitana zespołu „gdańskich lwów”, wicemistrza świata z 2006 roku. Środkowy Trefla Gdańsk od lat angażuje się w inicjatywy charytatywne, w minionym sezonie m.in. razem z Bartoszem Kurkiem i trenerem Andreą Anastasim malował bombki, które następnie były licytowane na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzeci, a wcześniej wielokrotnie występował w meczu piłkarskim organizowanym przez Hospicjum na Stadionie Energa „Podaj dalej”.

W niedzielę, 9 czerwca, po raz pierwszy Pomorskie Hospicjum razem z Treflem Gdańsk zorganizuje charytatywny turniej siatkarski. Premierowa edycja tego wydarzenia, które ma stać się cykliczną imprezą na mapie trójmiejskich przedsięwzięć dobroczynnych, będzie miała miejsce w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej 61.

Turniej rozpocznie się o godz. 9.00. Wystąpi w nim osiem drużyn, które będą rywalizować w systemie brazylijskim, gdzie każdy zespół rozegra przynajmniej dwa mecze (dwie porażki eliminują z turnieju). Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych setów - pierwsze dwa będą grane do 25 punktów, a ewentualny trzeci do 15.

Najlepszy zawodnik całego turnieju otrzyma oryginalną statuetkę MVP z sezonu 2018/2019 PlusLigi. Najlepszy zespół turnieju około godz. 17.00 zmierzy się z drużyną Przyjaciół Wojciecha Grzyba. W tym czasie w hali przy Kołobrzeskiej zaplanowano również najwięcej atrakcji dla całych rodzin, animacji dla najmłodszych, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami od Trefla oraz „gdańskich lwów”.

Podczas trwania całego wydarzenia prowadzony będzie bazarek z fantami na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

 

plakat

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl