PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
„Seniorze bądź ostrożny!” - bezpłatne spotkanie edukacyjne dla gdańszczan
„Seniorze bądź ostrożny!” - bezpłatne spotkanie edukacyjne dla gdańszczan
We wtorek, 10 października, w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Sterniczej 2 w Brzeźnie odbędzie się spotkanie, podczas którego funkcjonariusze gdańskiej Policji edukować będą mieszkańców. Gościem spotkania będzie znakomita aktorka Krystyna Łubieńska, która m.in. z policjantami wystąpi w pokazowej inscenizacji interwencyjno-prewencyjnej.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców 60 plus
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców 60 plus
fot. fotolia.com

To szczególne spotkanie jest otwarte dla wszystkich aktywnych mieszkańców 60 plus, dla których ważny jest nie tylko zdrowy, ale i bezpieczny tryb życia. Rozpocznie się ono o godz. 10.30, a dla uczestników przygotowano moc atrakcji. Pokazy umiejętności funkcjonariuszy, nauka samoobrony, odkrywanie tajników daktyloskopii, pogadanki o bezpieczeństwie - wszystkie te propozycje posłużą seniorskiej edukacji.

- Osoby starsze często padają ofiarami naciągaczy, oszustów, przysłowiowych czarnych charakterów - mówi aktorka Krystyna Łubieńska, która włączyła się we wspólną akcję gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów.

– Fantastycznie, że mogę przyłączyć się do działań, które edukują starsze osoby, jak zapobiec niekorzystnym sytuacjom i zdarzeniom.Oprócz tematu bezpieczeństwa, w programie znajdą się także: między innymi integracja przy kawie i ciastkach, opowieści o pasjach. Chodzi bowiem o to, by osoby starsze jak najmilej spędziły wolny czas, czerpiąc jednocześnie z doświadczeń prelegentów i rówieśników. Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni.Dla osób starszych ważne jest także ciągłe nawiązywanie lub odbudowa więzi społecznych. To sprawia, że w jesieni życia nie czują się samotni.

Głównymi organizatorami spotkań w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny” są: MOPR i Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Partnerami: placówki wsparcia dla seniorów.

Dodajmy, że kolejne spotkania o bezpieczeństwie odbędą się:

  • 18 października o godz. 11.00 w Klubie Samopomocy przy ul. Przemyskiej 21
  • 26 października o godz. 10.30 w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28 A


Akcja profilaktyczna wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2017 roku.Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze