PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rower dla Katarzyny. Rozdano nagrody w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym

Rower dla Katarzyny. Rozdano nagrody w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym
Gadżety od Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, słuchawki, głośnik, wideorejestrator, soundbar i rower - tegoroczne nagrody w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym trafiły już do zwycięzców. Wręczono je w środę 9 stycznia w Nowym Ratuszu.
Miły finał przyjemnej zabawy. Oto laureaci 12. edycji Sylwestrowego Konkursu Butelkowego
Miły finał przyjemnej zabawy. Oto laureaci 12. edycji Sylwestrowego Konkursu Butelkowego. Główna laureatka, Katarzyna Styrna (w kwiecistej bluzce), stoi z Agnieszką Owczarczak, przewodniczącą Rady Miasta Gdańska
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Można powiedzieć, że tegoroczny Sylwestrowy Konkurs Butelkowy odrobinę zdominowały kobiety. To właśnie do nich powędrowało siedem z jedenastu nagród. O dużym szczęściu mówić mogą wszyscy laureaci zabawy, ale zdobywczyni głównej nagrody, czyli roweru, swojemu szczęściu pomogła. Katarzyna Styrna wykazała się sprytem, co finalnie bardzo się opłaciło. Wykorzystała swoje zdolności plastyczne, przyozdobiła butelkę, a ta przykuła uwagę podczas losowania. 

Sprytu nie można odmówić też Annie, która wrzuciła do pojemnika na szkło aż 4 butelki. Kobieta zdobyła w konkursie soundbar, czyli system audio, który integruje się z telewizorem.

- Bawiliśmy się z mężem na sylwestrze plenerowym w Parku Oruńskim, ale butelki wrzuciliśmy do pojemnika na Targu Węglowym - mówi Anna Kazub. - Pomysł był mój, a materiał męża, dlatego z nagrody będziemy korzystać wspólnie - ze śmiechem dodała kobieta.

Zobacz relację wideo:


Sylwestrowy Konkurs Butelkowy odbył się w naszym mieście po raz dwunasty. Jego organizatorem jest Rada Miasta Gdańska, współorganizatorem zaś Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Zasady konkursu były proste. Przez trzy dni (między 31 grudnia 2018 a 2 stycznia 2019) do specjalnie oznakowanych pojemników, które znajdowały się w czterech gdańskich lokalizacjach, należało wrzucić szklane butelki po trunkach, które zostały spożyte podczas witania nowego roku. Uczestnicy zabawy musieli umieścić w środku butelki kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu.

- Bardzo Państwu dziękuję za udział w zabawie - mówił podczas wręczenia nagród Wojciech Głuszczak, członek zarządu Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. - Dziękuję także wszystkim, którym w losowaniu szczęścia zabrakło, ale przyczynili się do zebrania prawie tony szkła. Dzięki temu możemy dziś przeznaczyć czek na 5 tysięcy złotych dla Stowarzyszenia Cieciorka.


2019 groszy za 5 kilogramów szkła - taka jest zasada konkursu. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zawsze jednak daje coś od siebie  i tym sposobem na cele charytatywne przekazano w tym roku czek na 5 tys. zł
Agnieszka Owczarczak i Wojciech Głuszczak (po lewej) przekazują czek Stowarzyszeniu Cieciorka. 2019 groszy za 5 kilogramów szkła - taka jest zasada konkursu. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zawsze jednak daje "coś od siebie" i tym sposobem na cele charytatywne przekazano w tym roku czek na 5 tys. zł
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Głównym zadaniem Stowarzyszenia Cieciorka jest organizowanie obozów dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Podczas turnusów podopieczni są rehabilitowani. Wyjazdy mają także charakter integracyjny, ponieważ biorą w nich udział również osoby sprawne fizycznie.

- Cieszę się, że co roku konkurs zyskuje coraz większą popularność. Mam nadzieję, że przyczyniamy się do bezpieczeństwa podczas miejskich imprez sylwestrowych. Dziękuję Zakładowi Utylizacyjnemu w Gdańsku, że w ramach naszej zabawy, wspiera instytucie charytatywne działające na terenie miasta, myślę, że ten aspekt konkursu jeszcze bardziej mobilizuje do wzięcia w nim udziału - mówiła Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze