Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rodzicu, pamiętaj o swoim dziecku. Daj mu szansę rozwoju

Czytanie książki z podróżnikiem, projekcja filmu, eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, szycie własnego zeszytu - to tylko część atrakcji, które które dla dzieci przygotował w kolejne czerwcowe niedziele Instytut Kultury Miejskiej. Wstęp wolny, ale wymagane są zapisy.

Rodzicu, pamiętaj o swoim dziecku. Daj mu szansę rozwoju
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2016 r.

Bartosz Bańka

W niedzielę, 5 czerwca odbyło się spotkanie z cyklu „Przestrzenie archiTEKTURY” - „Przestrzeń spotkania”, podczas którego dzieci pod okiem Agnieszki Kurkowskiej m.in. projektowały tekturowe makiety.

W najbliższe dwie niedziele - 12 i 19 czerwca - kolejne spotkania. Już teraz warto o nich pomyśleć i zapisać swoje dziecko.
 

Bartosz Bańka

12.06, godz. 10.00-11.30 „Niedzielne poranki z książką": Delphine Bournay, „Mapa”, wyd. Dwie Siostry, czyta: Michał Kochańczyk - podróżnik, alpinista, polarnik, żeglarz, dla dzieci w wieku od 4-8 lat, zapisy: sien@ikm.gda.pl, wstęp wolny.

Zajrzyjcie do lasu, w którym mieszkają Chrupek (poczciwy, strachliwy zając), Miętus (porywczy, zaradny żabol) i ich przyjaciele. Tym razem z wiecznie głodnym Dzikiem będą usiłowali wyniuchać na mapie świata swój dom. Czy im się to uda?

12.06, godz. 16.00-18.30 Dziecięcy Klub Filmowy „Przeczytane – obejrzane”: pokaz filmu „Artur i Minimki”, reż. Luc Besson oraz dyskusja i Filmowa Gra Miejska, dla dzieci od 9 lat, zapisy: sien@ikm.gda.pl, wstęp wolny.

Znany dorosłym widzom reżyser Luc Besson tym razem sprawdził się jako twórca filmu dla dzieci. Niezwykle atrakcyjne połączenie animacji i filmu aktorskiego i pierwsza część lubianego przez dzieci cyklu. Film, który nie tylko bawi, ale też daje do myślenia. (Dla dzieci od 9 lat, wg uznania rodziców).

19.06, godz. 11.00-12.30 Samograjki - „Moja Tajemnica - czyli jak bawić się muzyką i słowem”, prowadzenie: Anna Broda. Wstęp: 10 zł, zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.

Moja tajemnica, czyli piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze… wiersze i muzyka dla najmłodszych w towarzystwie cymbałów, pianina i instrumentów perkusyjnych. To również eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, szybka nauka wpadających w ucho melodii. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem muzycznych rekwizytów takich jak dzwonki, trójkąty i tamburyny.

19.06, godz. 13.00-15.00 „Szycie albumów”: warsztaty dla dzieci w wieku od 6-9 lat w ramach cyklu „Akcja – Kreacja", prowadzenie: Marta Bielska, zapisy: sień@ikm.gda.pl, wstęp wolny.

Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał wyjątkową okazję uszyć zeszyt, do którego stworzy prace graficzne w dowolnej technice. Zaprezentujemy możliwości kolażu, frotażu oraz stempli.

Spotkania odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl