PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Reprezentant Kanady poprowadzi grę Lotosu Trefl
Reprezentant Kanady poprowadzi grę Lotosu Trefl
Ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, 25-letni TJ Sander będzie rozgrywającym gdańskiego klubu. Kanadyjczyk w minionych rozgrywkach został wicemistrzem Turcji, a obecnie wraz ze swoją kadrą narodową przygotowuje się do występów w Lidze Światowej.

TJ Sanders będzie grać z nr 3
TJ Sanders będzie grać z nr 3
fot. Lotos Trefl

- TJ to bardzo interesujący rozgrywający, którego postępy obserwuję już od dłuższego czasu. Jestem przekonany, że dobrze wpasuje się w nasz zespół i system, którym zamierzamy grać. Jego międzynarodowe doświadczenie może być ważnym elementem spajającym naszą przebudowaną drużynę - zaznacza Andrea Anastasi, trener gdańskiego zespołu.

Tyler James (sam gracz preferuje formę TJ) Sanders mierzy 191 cm wzrostu, przygodę z siatkówką rozpoczynał w czasie studiów na University of Manitoba i McMaster University. Karierę w Europie zaczął od występów w holenderskim Ambiant Lycurgius. Przed sezonem 2014/2015 przeniósł się do drużyny Dragons Lugano, z którą sięgnął po mistrzostwo Szwajcarii i występował w elitarnej Lidze Mistrzów. 

W lutym 2016 roku dołączył do MKS-u Będzin. Wystąpił w 11 spotkaniach PlusLigi, zdobywając w nich 42 punkty. Ostatni sezon spędził w tureckim Arkas Izmir, z którym wywalczył wicemistrzostwo Turcji i awansował do czołowej ósemki Ligi Mistrzów. Teraz podpisał roczny kontrakt z Lotosem Trefl. 

- Na moją decyzję wpływ miało wiele czynników. Po pierwsze, chciałem ponownie zagrać w PlusLidze, w której występowałem już w przeszłości i bardzo dobrze wspominam ten czas. Po drugie, przekonał mnie do tego trener Andrea Anastasi. Opowiedział mi o reszcie składu, zainteresował wizją drużyny, którą będziemy tworzyć wyjaśnia Sanders.

TJ od 2014 roku jest podstawowym rozgrywającym reprezentacji Kanady. Prowadził grę Klonowego Liścia podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata, które ukończyli oni na siódmym miejscu, oraz ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich, w których dotarli do ćwierćfinału. Ma w swoim dorobku także złoto mistrzostw Ameryki Północnej i Środkowej i brąz Igrzysk Panamerykańskich. 


Czytaj także:

Mistrz świata i Europy, triumfator Ligi Światowej w Lotosie Trefl

Siła na środku. Reprezentant USA wzmocni zespół gdańskich siatkarzy

Wicemistrz świata z 2006 roku nadal z Lotosem Trefl

Artur Szalpuk przychodzi, odchodzi Bartosz Pietruczukoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl