Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Reprezentacja Polski gra w Gdańsku. Rywalami Bahrajn, Białoruś i Japonia

Polscy piłkarze ręczni przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Zgrupowanie w Gdańsku rozpoczęli przed świętami, teraz - w dniach 28 i 29 grudnia - w Ergo Arenie zagrają w Pucharze 4 Narodów. Selekcjoner Piotr Przybecki powołał dwóch zawodników gdańskiego Wybrzeża, niestety jeden z nich nabawił się kontuzji.

Reprezentacja Polski gra w Gdańsku. Rywalami Bahrajn, Białoruś i Japonia
A
A
data publikacji: 26 grudnia 2017 r.

Mateusz Wróbel w ligowym meczu atakuje bramkę Orlenu Wisły Płock
Mateusz Wróbel w ligowym meczu atakuje bramkę Orlenu Wisły Płock
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Powołani do reprezentacji Polski przez trenera Piotra Przybeckiego szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk to Adrian Kondratiuk i Mateusz Wróbel. Tym, który niestety nie zagra ani w Gdańsku ani w styczniu w turnieju kwalifikacyjnym w Portugalii jest Kondratiuk.

- Przy obchodzeniu kołowego palec zawinął się w koszulkę i niestety się złamał. Chodzi o rękę prawą, a więc rzucającą. Oznacza to od czterech do sześciu tygodni przerwy - przyznał na stronie klubowej Kondratiuk, środkowy rozgrywający.

- Chciałem, żeby Adrian pod nieobecność Michała Potocznego pełnił główną rolę na tej pozycji, ale złamanie palca go wyklucza - mówił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl szkoleniowiec reprezentacji Polski, który jest jednocześnie trenerem Orlenu Wisły Płock. - Jest w wysokiej formie i sam się o tym doskonale przekonałem, jak go widziałem, gdy graliśmy z gdańszczanami.


Postawili się faworytom. Wybrzeże jednak uległo Orlenowi Wiśle Płock


Kadrowicze do Gdańska przyjechali jeszcze przed świętami. Po przerwie świątecznej wracają do naszego miasta i w dniach 28-29 grudnia wezmą udział w towarzyskim turnieju Puchar 4 Narodów. Oprócz Polski w Ergo Arenie zagrają narodowe drużyny Bahrajnu, Białorusi i Japonii.


Piotr Przybecki, selekcjoner reprezentacji Polski i jednocześnie trener klubowy Orlen Wisły Płock
Piotr Przybecki, selekcjoner reprezentacji Polski i jednocześnie trener klubowy Orlen Wisły Płock
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

- Puchar 4 Narodów traktujemy jako niezwykle istotny etap przygotowań do spotkań eliminacyjnych w Portugalii. Chcemy jak najlepiej wykorzystać zgrupowanie w Gdańsku, wprowadzić kilka nowych nazwisk, zobaczymy jaki będzie tego efekt - mówi Przybecki. - Naszym zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie wysokiego poziomu gry w obronie, co stworzy nam szansę do kontrataków. Ważna jest też współpraca z bramkarzami, którzy nie raz już pokazali, że są w stanie zatrzymać przeciwnika. Istotne jest dla nas zgranie, szczególnie w sytuacji, kiedy mamy nowego środkowego rozgrywającego.

Pierwszego dnia biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Bahrajnu, w drugim z kimś z pary Białoruś - Japonia.

- Spotkanie z Bahrajnem będzie wyzwaniem - twierdzi Tomasz Gębala, jeden z naszych reprezentantów. - To zespół, który prezentuje inny styl, niż kraje europejskie. To dla nas dobry przeciwnik, bo będzie wymagał sporej rotacji i przygotowania.

PLAN GIER TURNIEJU W GDAŃSKU

czwartek, 28 grudnia

  • godz. 18.00 Japonia – Białoruś
  • godz. 20.30 Polska – Bahrajn

piątek, 29 grudnia

  • godz. 16.00 (przegrani meczów z dnia poprzedniego)
  • godz. 18.30 (zwycięzcy meczów z dnia poprzedniego)

Bilety: dwudniowy karnet od 59 zł, jednosniowy od 39 zł.


Po przerwie noworocznej reprezentacja Polski przeniesie się do Pruszkowa na trzydniową konsultację (2-4 stycznia 2018). Następnie w hiszpańskim Vigo zagrają towarzysko z gospodarzami, Argentyną i Białorusią.

W końcu - 9 stycznia - zjawią się w portugalskim Povoa de Varzim, gdzie następnego dnia rozpoczną turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Rywalami Polaków będą gospodarze oraz Kosowo i Cypr. Awans do kolejnej rundy eliminacji uzyska tylko jeden zespół.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl