PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Remont Grunwaldzkiej. Przed nami ostatnie dni utrudnień w ruchu

Remont Grunwaldzkiej. Przed nami ostatnie dni utrudnień w ruchu
Szanowni kierowcy, prace modernizacyjne na głównej arterii Gdańska dobiegają końca! Zanim to jednak nastąpi, trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość, a najlepiej... na trzy dni zmienić przyzwyczajenia i zamiast z al. Grunwaldzkiej, skorzystać z alternatywnych przejazdów. W ten weekend remontowany odcinek będzie bowiem całkowicie zamknięty.

To już ostatnie dni remontu kolejnego odcinka al. Grunwadzkiej
To już ostatnie dni remontu kolejnego odcinka al. Grunwadzkiej
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Od piątku, 4 sierpnia, od godz. 22, do niedzieli, 6 sierpnia, do północy, zaplanowano całkowite zamknięcie al. Grunwaldzkiej w kierunku Gdyni, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama. W tym czasie na modernizowanej jezdni położona zostanie masa bitumiczna.

Prowadzone prace wymuszą zmiany w ruchu drogowym na al. Grunwaldzkiej - zostanie on przeniesiony na pas w kierunku Gdańska. A konkretnie:

- Ruch w kierunku Gdyni odbywać się będzie jednym pasem, a jezdnia w kierunku Gdańska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Od poniedziałku, 7 sierpnia, planowane jest przywrócenie docelowej organizacji ruchu.

W przyszłym tygodniu mogą się jeszcze pojawić niewielkie utrudnienia w ruchu - w czasie odmalowywania znaków poziomych na wyremontowanym odcinku arterii.

- Remontowany odcinek ma tę zaletę, że kierowcy mogą skorzystać z równoległej osi dolnego tarasu - podkreśla Mieczysław Kotłowski, dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Przypomnijmy: remont al. Grunwaldzkiej rozpoczął się 4 lipca br. W jego ramach poprawiany jest stan nawierzchni alei, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama. W ramach inwestycji zdjęto dotychczasową wysłużoną nawierzchnię, w najbliższych dniach zamiast niej położone zostaną nakładki z warstw bitumicznych. Poza tym wymieniono krawężniki na kamienne, a nawierzchnie zjazdów indywidualnych i miejsc postojowych zostały wykończone betonową, szarą kostką.

Do tego w zatokach autobusowych pojawiły się nawierzchnie betonowe, a zabruki wykonano z kostki kamiennej rzędowej.

Kończący się remont to kolejny etap modernizacji tej arterii. W ubiegłym roku wyremontowany został odcinek od ul. Klonowej do Braci Lewoniewskich. Wszystkie remonty na tzw. głównych ciągach komunikacyjnych, a więc drogach, którymi porusza się najwięcej użytkowników, prowadzone są w czasie wakacji. To czas, kiedy na ulicach pojawia się zdecydowanie mniej pojazdów.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się z kolei remont ul. Chłopskiej, na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze