• Start
  • Wiadomości
  • #RazemMożemyWięcej. Przed szpitalem na Zaspie stanął nowoczesny moduł diagnostyczny

#RazemMożemyWięcej. Przed szpitalem na Zaspie stanął nowoczesny moduł diagnostyczny

W pełni gotowy do badań moduł diagnostyczny stanął przed Szpitalem św. Wojciecha Copernicus na gdańskiej Zaspie. To prezent od Olivia Business Centre. Spółka przekazała placówce także respirator, termometry i fumigator do odkażania pomieszczeń w szpitalu. To element pomocy w ramach projektu #RazemMożemyWięcej - akcji wpierającej m.in. personel medyczny w walce z koronawirusem.
09.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przekazanie modułu diagnostycznego to jedna z form pomocy środowisku medycznemu w ramach projektu #RazemMożemyWięcej Olivii Business Centre
Przekazanie modułu diagnostycznego to jedna z form pomocy środowisku medycznemu w ramach projektu #RazemMożemyWięcej Olivii Business Centre
fot. Dawid Linkowski


Tadeusz Jędrzejczyk: - Zapasy są krytycznie małe, zakupy są robione z dnia na dzień

 

Projekt #RazemMożemyWięcej to szereg działań, realizowanych przez Olivia Business Centre w związku z pandemią koronawirusa. W jego skład wchodzi pomoc lokalnym przedsiębiorcom, koordynacja zbiórki komputerów dla dzieci pozbawionych dostępu do edukacji w związku z nauczaniem domowym, czy wsparcie wolontariatu na rzecz seniorów i osób objętych kwarantanną. Część medyczna projektu to najszerzej zakrojona w Trójmieście inicjatywa.

Akcję symbolizuje wielkie czerwone serce, które każdego wieczoru pojawia się na elewacji najwyższego budynku na północy Polski - mieszczącego się przy alei Grunwaldzkiej Olivia Star. Iluminacja jest gestem wsparcia dla wszystkich służb zaangażowanych w pomoc medyczną i koordynację walki z zagrożeniem zarażenia wirusem powodującym chorobę COVID-19, i apelem na rzecz jedności mieszkańców Gdańska. 

W ramach projektu #RazemMożemyWięcej Olivia Business Centre postawił przed Szpitalem św. Wojciecha Copernicus w Gdańsku sfinansowany przez siebie moduł do badań diagnostycznych, umożliwiający wykonywanie testów na obecność koronawirusa. W pełni wyposażony obiekt zapewni niezbędne środowisko do prowadzenia testów osób z podejrzeniem zarażenia chorobą COVID-19, poza budynkiem szpitala. Jest to pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce.

Ponadto do szpitala przekazano respirator, termometry i fumigator do odkażania pomieszczeń w szpitalu o wartości ok. 120 tyś. zł.

- Wszystko, co robimy, ma na celu wsparcie personelu medycznego, który pomimo olbrzymiego ryzyka, dokłada najwyższej staranności, aby nieść pomoc w czasie bezprecedensowej dla naszego społeczeństwa sytuacji - mówi Grzegorz Kidybiński, dyrektor nadzoru inwestorskiego Olivia Business Centre.

Podkreśla, że pomoc będzie rozwijana, w zależności od potrzeb. - Jesteśmy wdzięczni medykom i staramy się wesprzeć ich działania poprzez zapewnienie niezbędnej infrastruktury, sprzętu, odzieży i żywności. Jeżeli będzie to konieczne, jesteśmy gotowi do jeszcze większego rozszerzenia naszego zaangażowania na rzecz lekarzy i całego personelu szpitalnego - dodaje Grzegorz Kidybiński. 

 

Moduł jest gotowy do rozpoczęcia badań
Moduł jest gotowy do rozpoczęcia badań
fot. Dawid Linkowski

 

Realizacja modułu od koncepcji, przez produkcję z wykończeniem pod klucz, aż po montaż na miejscu zajęła 10 dni. Obiekt powstał w technologii budownictwa modułowego, co pozwoliło na ograniczenie czasu produkcji, jak również większą kontrolę nad zachowaniem najwyższych standardów w czasie realizacji, na czym najbardziej zależało inwestorowi w tej sytuacji.

Za proces odpowiedzialna była spółka VIVIA NEXT, która do realizacji zaangażowała doświadczonych podwykonawców z branży budowlanej. W produkcję zaangażowane były m.in. następujące firmy: Pekabex, Skills Group, EkoInbud, Ready Bathroom, Creon, Zumax, Seeger Dach, Scandinavian Express, Corleonis, Drutex, CWCC, Świat Reklamy. Co ważne, część firm wykonała swoje prace nieodpłatnie. 

 

Spółka przekazała do szpitala także respirator, termometry i fumigator do odkażania pomieszczeń, dostarcza testy na koronawirusa i posiłki
Spółka przekazała do szpitala także respirator, termometry i fumigator do odkażania pomieszczeń, dostarcza testy na koronawirusa i posiłki
mat. Olivia Business Centre

 

Olivia Business Centre przekazała szpitalowi również testy medyczne, pozwalające wykryć obecność przeciwciał COVID-19 i zamówiła kolejne, które już są w drodze. Obecnie na jej koszt spółka VIVIA NEXT przygotowuje również kolejne obiekty modułowe, stanowiące dalsze wsparcie dla środowiska medycznego w czasie walki z pandemią koronawirusa.

Także lekarze ze Szpitala Marynarki Wojennej na ul. Polanki w Oliwie, który w obecnej sytuacji uzyskał status szpitala zakaźnego otrzymali 60 kompletów odzieży medycznej oraz 1000 szt. maseczek ochronnych, spełniających standardy bezpieczeństwa pracy w szpitalu zakaźnym. Od początku marca spółka Olivia Star Top, mieszcząca się na najwyższych piętrach budynku Olivia Star, codzienne dostarcza do obu szpitali zakaźnych żywność przygotowaną w oparciu o wszystkie wymogi bezpieczeństwa, które pozwalają na odpowiedzialne dostawy żywności dla personelu medycznego. 

- W ostatnich dniach otrzymujemy ogrom wsparcia od firm i osób prywatnych, w tym od Olivia Business Centre - mówi Prezes Zarządu Spółki COPERNICUS, Dariusz Kostrzewa. - Dostarczane posiłki od spółki Olivia Star Top dla personelu medycznego dodatkowo dodają otuchy i są wyrazem wsparcia oraz solidarności, z tymi którzy narażają swoje zdrowie dla dobra pacjentów. W imieniu całego zespołu składam serdeczne podziękowania.
 

Polski lekarz pisze ze Sztokholmu. Szwedzka droga walki z epidemią koronawirusa

 

 

 

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku