PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przebudowa Podwala Przedmiejskiego zakończona. Skrzyżowanie z ul. Łąkową otwarte

Przebudowa Podwala Przedmiejskiego zakończona. Skrzyżowanie z ul. Łąkową otwarte
Inwestycja polegała m.in. na przebudowaniu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ulicą Łąkową, stworzeniu przejścia naziemnego, pasów dla rowerzystów i przebudowie torowiska. W ramach inwestycji przebudowano także sieć kanalizacji sanitarnej.
podwale_przejscie-001_799x533
Wykonawca przebudował  torowisko i perony tramwajowe, by umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Śródmieście. Ulica Chmielna w nowej, ładniejszej odsłonie

 

Inwestycję wykonano w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą  „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”. W 2018 roku przebudowano pierwsze skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim, na wysokości z ul. Chmielną.

 

podwale_przejscie-003_799x533

 

 

W jej ramach oprócz przebudowy skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ulicą Łąkową, i modernizacji 250-metrowego odcinka Podwala wymieniono nawierzchnię, stworzono pasy dla rowerzystów i wyremontowano chodniki po obu stronach ulicy. Wykonawca przebudował także torowisko i perony tramwajowe, by  umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna. Wykonano też kanalizację deszczową, instalację sanitarną i wodociągową.

 

Przebudowa ul. Podwale Przedmiejskie. Nowa nawierzchnia na kolejnych odcinkach jezdni

 

Inwestycja ta to kolejny etap realizacji idei "scalania" Głównego Miasta z Dolnym Miastem. 

 

podwale_przejscie-002_799x533

W  ramach przebudowy zmodernizowano 250-metrowy odcinek Podwala, wymieniono nawierzchnię, stworzono pasy dla rowerzystów i wyremontowano chodniki po obu stronach ulicy.

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl