PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Prezydent Gdańska zaprasza wszystkich na obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. WIDEO ZAPROSZENIE i LISTY

Prezydent Gdańska zaprasza wszystkich na obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. WIDEO ZAPROSZENIE i LISTY
- Zapraszam wszystkich: Polki i Polaków, gdańszczanki i gdańszczan, wszystkich, którzy chcą tutaj być - mówiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w sobotę, 20 lipca, pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Uroczystości 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej odbędą się 1 września 2019 roku.
zaproszenie

W sobotę, 20 lipca, o godz. 11.00 prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z dziennikarzami na Westerplatte pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Omawiała kwestię specustawy dotyczącej odebrania Miastu Gdańsk terenów na Westerplatte i wybudowaniu tam przez rząd muzeum, którą dzień wcześniej przegłosowano w Sejmie.

Aleksandra Dulkiewicz napisała list do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie Westerplatte. ZAPIS KONFERENCJI


Podczas spotkania prezydent Dulkiewicz zaprosiła także wszystkich - Polki i Polaków, gdańszczanki i gdańszczan - na obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbędą się 1 września 2019 roku na Westerplatte. 

Na tweeterze napisała:

dulkiewicz tweeter 2

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ WIDEO ZAPROSZENIE

 

Oficjalne zaproszenia na uroczystości 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej wysłano do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Spraw Zagranicznych prof. dr hab. Jacka Czaputowicza, Mariusza Błaszczaka - Ministra Obrony Narodowej oraz Marszałków Sejmu i Senatu - Stanisława Karczewskiego i Marka Kuchcińskiego.

 

prezydent 1
prezydent 2

 

 

premier 1
premier 2

 

 

minister msz 1
minister msz 2

 

 

minister mon 1
minister mon 2

 

 

marszalek sejmu 1
marszalek sejmu 2

 

 

marszalek senatu 1
marszalek senatu 2

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl