• Start
  • Wiadomości
  • Już ponad 200 ofert pracy dla imigrantów wojennych z Ukrainy. Zatrudnienie oferują m.in. instytucje Miasta Gdańska

Już ponad 200 ofert pracy dla imigrantów wojennych z Ukrainy. Zatrudnienie oferują m.in. instytucje Miasta Gdańska

Pracowników szukają różne branże. Potrzebni są informatycy, graficy komputerowi, ale też budowlańcy, kelnerzy, pracownicy recepcji, osoby sprzątające i wiele innych. Gdański Urząd Pracy posiada obecnie ponad 200 ofert pracy dla osób uciekających z Ukrainy, które znalazły, bądź znajdą, schronienie w naszym mieście.
04.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Po zapewnieniu bezpiecznego lokum i żywności, Miasto wspiera też Ukraińców w znalezieniu pracy
Po zapewnieniu bezpiecznego lokum i żywności, Miasto wspiera też Ukraińców w znalezieniu pracy
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

 

Na rzecz wymiernego wsparcia migrantów wojennych intensywnie działa przede wszystkim Gdański Urząd Pracy. Pomocą w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia uciekającym Ukraińcom zajmuje się, władający językiem naszych sąsiadów, doradca, który dyżuruje w budynku przy ul. Dolna Brama 8. To tutaj działa główny miejski punkt koordynacyjny wsparcia dla migrantów wojennych docierających do naszego miasta. Wsparcie można uzyskać na następujące sposoby:

  • wypełniając formularz na stronie Gdańsk Pomaga Ukrainie
  • telefonując pod numer infolinii +48 500 218 337
  • przychodząc do punktu konsultacyjnego przy ul. Dolna Brama 8
  • przychodząc do punktu GUP przy ul. Lastadia 41

Już przed tygodniem pracownicy GUP wysłali około 10 tysięcy maili do pracodawców w całym województwie pomorskim, którzy znajdują się w bazach Urzędu. Codziennie kierowane są kolejne prośby do firm. Oferty wpływają każdego dnia: z różnych branż, na różne stanowiska.

- Do wczoraj zgłosiło się z ofertami 113 pracodawców. Zaproponowali oni w sumie 207 ofert pracy na około 600 miejsc pracy. Co ważne, nie wszystkie oferty są z Gdańska. Część z nich pochodzi z innych gmin w naszym województwie - zaznacza Sylwia Dymnicka-Iwaniuk z Gdańskiego Urzędu Pracy.

Część zgłoszonych ofert wymaga komunikatywnej znajomości języka polskiego. 

Z ofertami występują też instytucje podległe Miastu Gdańsk.

Sześć osób, uciekających od terroru wojny, gotowa jest zatrudnić miejska spółka Gdańskie Wody. Potrzebni są specjaliści od utrzymania i pielęgnacji zieleni (3 etaty), a także specjalista ds. GIS, grafik komputerowy i osoba sprzątająca. 

Jakie zatrudnienie oferują Ukraińcom Gdańskie Wody?

Sprzątanie - 1 osoba, zadania: sprzątanie powierzchni biurowych oraz szatni i pomieszczeń socjalnych

Працівник до прибирання – 1 людина

Прибирання офісних приміщень, роздягалень і соціальних приміщень

Utrzymanie i pielęgnacja zieleni - 3 osoby, zadania: sadzenie roślin, przycinanie, odchwaszczanie, grabienie liści, prace porządkowe

Працівник до догляду за зеленню - 3 людини

Посадка рослин, обрізка, прополка, згрібання листя і прибирання

Młodszy specjalista ds. GIS - 1 osoba, wymagana znajomość programów QGis i/lub ArcGis oraz znajomość języka polskiego lub angielskiego

Молодший спеціаліст з ГІС - 1 людина

Необхідне знання програм QGIS і / або ArcGis, а також знання польської або англійської мови

Grafik komputerowy - 1 osoba, zadania: projektowanie materiałów graficznych na potrzeby mediów społecznościowych, komunikacji internetowej i druku

Графічний дизайнер - 1 людина

Дизайн графічних матеріалів для соціальних мереж, Інтернет-комунікацій і друку.

Oferujemy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę oraz pakiet socjalny. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na rekrutacja@gdanskiewody.pl lub +48 58 3233405

Ми пропонуємо працевлаштування за трудовим договором та соціальний пакет

Зацікавлені особи можуть подати заявку на пошту: rekrutacja@gdanskiewody.pl

або за телефоном: tel. +48 58 3233405.

 

 

- Zależało nam na zaoferowaniu wymiernej pomocy, ale chcieliśmy też, by były to oferty różnorodne, skierowane nie tylko dla osób niskokwalifikowanych - zaznacza Agnieszka Kowalkiewicz, rzeczniczka Gdańskich Wód, i dodaje, że nie jest to ostatnia propozycja pomocy naszym wschodnim sąsiadom. - Chcemy też przygotować wsparcie inżynierskie, z naszej branży, na czas po zakończeniu wojny - do odbudowy Ukrainy. Potrzebni będą przecież fachowcy m.in. do prowadzenia różnego rodzaju projektów. Wyślemy list w tej sprawie do branży w całej Polsce.

Agnieszka Kowalkiewicz zaznacza też, że pracownicy Gdańskich Wód prywatnie mocno wspierają migrantów wojennych. Niektórzy udostępnili im swoje mieszkania, inni pomagają pomagającym, są też wolontariuszami.

 

Na stronie Gdańskiego Urzędu Pracy znajdują się praktyczne informacje także w języku ukraińskim
Na stronie Gdańskiego Urzędu Pracy znajdują się praktyczne informacje także w języku ukraińskim

 

Jaki jest odzew przybywających do Gdańska Ukraińców?  Jak informuje Sylwia Dymnicka-Iwaniuk, dotąd z pytaniami o zatrudnienie zgłosiło się 45 obywateli.

- Doradcy wydali już 36 oferty pracy. Pozostałe dziewięć osób, które się zgłosiły potrzebują jeszcze czasu, by uporządkować pewne kwestie - dodaje.

Przypomnijmy, że w Gdańskim Urzędzie Pracy (ul. Lastadia 41) od kilku lat działa punkt pomocy cudzoziemcom obsługiwany także przez ukraińskojęzycznego pracownika. Od tygodnia także do niego trafiają migranci.

Obecnie poszukiwani są m.in. pracownicy gastronomii, opiekuni dla seniorów, kierowca, szewc, pakowacz, introligator, lektor języków obcych, pracownicy budowlani i osoby sprzątające.

TV

44. ZJAZD HANZY W GDAŃSKU