PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Port Lotniczy Gdańsk. Nowa zimowa siatka połączeń już od niedzieli 31 października

Port Lotniczy Gdańsk. Nowa zimowa siatka połączeń już od niedzieli 31 października
69 kierunków, do 18 państw, na 59 lotnisk, realizowanych przez 9 przewoźników, to nowa zimowa siatka połączeń, którą opublikował Port Lotniczy Gdańska im. Lecha Wałęsy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zimowa siatka połączeń obowiązywać będzie do marca
Zimowa siatka połączeń z Gdańska obowiązywać będzie do 27 marca
źródło: Port Lotniczy Gdańsk

 

Najnowsza siatka połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk dostępna będzie od 31 października 2021 do 27 marca 2022 roku. Zniknęły głównie wakacyjne kierunki takie jak Santorini, Korfu, Mykonos, Kreta, czy Zadar i Split, pojawiły się natomiast zupełnie nowe loty do Walencji i Narwiku.

Do Walencji, kurortu na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, samoloty irlandzkich linii Ryanair zaczną latać 2 listopada. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Do Narwiku na północy Norwegii będzie można polecieć od 16 grudnia, w czwartki i niedziele. 1 listopada ponownie do stolicy Finlandii Helsinek polecą samoloty linii Finnair. Będą kursować cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wracają też połączenia do austriackiego Wiednia, irlandzkiego Cork, szwedzkiego Vaxjo realizowane przez Ryanair i norweskiego Bodo, dokąd poleci Wizz Air.

Od 31 października połączenia z francuskim lotniskiem Paryż-Beauvais uruchomi linia Ryanair. Obecnie na to samo lotnisko lata Wizz Air. Do 30 października Ryanair będzie kursował z Gdańska do stolicy Szwecji na lotnisko Sztokholm-Skavsta, a już od 31 października na lotnisko Sztokholm-Arlanda.

- Pandemia nie uniemożliwia latania, wymaga jednak od pasażerów szczególnego przygotowania się do podróży. Zachęcamy do sprawdzania informacji na stronie gdańskiego lotniska www.airport.gdansk.pl w zakładce Aktualności, a także na stronie polskiego rządu w zakładce Informacje dla Podróżujących oraz w aplikacji na urządzenia mobilne Polak za granicą - informuje Agnieszka Michajłow rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Warto przed podróżą zaszczepić się i wyrobić sobie unijny certyfikat covid
Warto przed podróżą zaszczepić się i wyrobić sobie unijny certyfikat Covid
źródło: gov.pl


Poniżej siatka połączeń poszczególnych przewoźników:

Linia lotnicza Wizz Air będzie latała zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Ryanair poleci z Gdańska do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław.

Polskie Linie Lotnicze LOT z Gdańska mają trzy polskie kierunki: Warszawa, Kraków i Lublin,

KLM Amsterdam,

SAS Kopenhaga,

Lufthansa Frankfurt i Monachium,

Eurowings Dusseldorf,

Finnair Helsinki,

Norwegian Oslo-Gardermoen.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl