PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Porażka siatkarzy Trefla na wyjeździe z wiceliderem. Ostatni set na przewagi

Porażka siatkarzy Trefla na wyjeździe z wiceliderem. Ostatni set na przewagi
Po zaciętej walce Trefl Gdańsk po wyrównanym spotkaniu przegrał na wyjeździe z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (23:25, 23:25, 25:27). Dla gdańszczan to pierwsza przegrana na wyjeździe w sezonie. Najskuteczniejszy wśród gdańszczan Bartosz Filipiak, MVP meczu - Piotr Nowakowski.
Siatkarze Trefla choć przegrali czwarty mecz w PlusLidze, to objawieniem tegorocznego sezonu
Siatkarze Trefla choć przegrali czwarty mecz w PlusLidze, to objawieniem tegorocznego sezonu
fot. Trefl Gdańsk

 

Z jednej strony na ławce trenerskiej Andrea Anastasi, który pięć lat spędził w Treflu. Z drugiej Michał Winiarski, debiutant w roli pierwszego szkoleniowca, który z Trefla chce zrobić klasowy zespół, czyli nawiązać do sukcesów osiąganych w Gdańsku przez Anastasiego.

W sobotę, 14 grudnia, wieczorem w bezpośredniej rywalizacji Winiarski jeszcze nie dał rady Anastasiemu. Jeszcze... 

Spotkanie miało wyrównany przebieg, w inauguracyjnej i ostatniej partii to „gdańskie lwy” w trakcie gry często osiągały jedno, dwu-punktową przewagę, jednak ostatecznie gospodarze rozstrzygali końcówki na swoją korzyść. Inny przebieg miał drugi set, który kontrolowali gracze ze stolicy i choć podopiecznym trenera Winiarskiego udało się w końcówce zniwelować przewagę drużyny Anastasiego do jednego „oczka” (23:24), ostatecznie gospodarze wykorzystali piłkę setową.

W trzeciej partii Trefl prowadził 24:23. Wtedy jednak gdańszczanie zrobili błąd przy wyprowadzaniu kontrataku, a ostatnią akcję popisowo skończył Bartosz Kwolek. 

Najlepszym graczem meczu wybrany został Piotr Nowakowski, były zawodnik gdańskiej drużyny.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Winiarskiego zagra we wtorek, 17 grudnia, w Suwałkach z tamtejszym Ślepskiem Malow. Na północny wschód Polski „gdańskie lwy” udają się prosto z Warszawy.


VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Trefl Gdańsk 0:3 (25:23, 25:23, 27:25)

VERVA: Kwolek 14, Brizard 1, Wrona 7, Nowakowski 8, Tillie 6, Udrys 13, Wojtaszek (libero) oraz Król, Niemiec, Grobelny

Trefl: Filipiak 16, Janusz, Schott 6, Halaba 13, Crer 7, Grzyb 7, Olenderek (libero) oraz Kozub, Jakubiszak 1, Sasak, Janikowski

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl