PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Ponad 109 tys. zł - tyle dali gdańszczanie na hospicjum
Ponad 109 tys. zł - tyle dali gdańszczanie na hospicjum
Pół tysiąca wolontariuszy i spora grupa ViP-ów. Do tego duża ofiarność gdańszczan i gości, którzy od piątku do poniedziałku odwiedzali gdańskie cmentarze. Kwesta na rzecz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza zakończyła się pełnym sukcesem.

Grzegorz Mehring

Padł rekord! Jak dotąd najlepszym wynik osiągnęła ubiegłoroczna kwesta - ponad 97 tys. zł.  

- Przeliczono już puszki wszystkich wolontariuszy, którzy od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada zbierali pieniądze na gdańskich cmentarzach - poinformowała portal gdansk.pl Ewelina Ewartowska z hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. - Uzbieraliśmy łącznie 109,028,50 złotych czyli, aż o ponad 11 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku. Jest to suma, która pozwoli na sfinansowanie bieżących potrzeb hospicjum - dodała przedstawicielka hospicjum 

Na Srebrzysku i Łostowicach kwestowali m.in.: Henryka Krzywonos, posłowie Adam Korol i Andrzej Jaworski, posłanka Małgorzata Chmiel, Dariusz Michalczewski, Hanna Zych-Cisoń, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wiceprezydent Piotr Kowalczuk, szczypiornista Artur Siódmiak, dziennikarka telewizyjna Agnieszka Oszczyk i aktor Tomasz Ciachorowski, a także piłkarze Lechii Gdańsk.

W skład 500-osobowej grupy wolontariuszy wchodzili głównie uczniowie gdańskich szkół.

Akcję „Zapalmy Światło dla Hospicjum” zorganizowano już po raz siódmy. Pieniądze w całości przeznaczone są na sfinansowanie bieżących potrzeb hospicjum. Pod jego opieką jest dom hospicyjny dla dzieci i dorosłych przy ul. Kopernika z 33 łóżkami, hospicjum domowe dla dorosłych opiekujące się około 80-100 chorymi, poradnia opieki paliatywnej, hospicjum domowe dla dzieci, w którym opieką otoczonych jest około 30-40 najmłodszych pacjentów oraz hospicyjna opieka perinatalna. Rocznie, gdańskie hospicjum dba o ponad 1000 chorych terminalnie i przewlekle.

Piotr Mirowiczwww.gdansk.plpiotr.mirowicz@gdansk.pl
Piotr Mirowicz - najnowsze
Piotr Mirowiczwww.gdansk.plpiotr.mirowicz@gdansk.pl
Piotr Mirowicz - najnowsze