• Start
  • Wiadomości
  • Ponad 1500 osób skorzystało z bezpłatnego transportu na szczepienia. Można się zgłaszać

Ponad 1,5 tys mieszkańców skorzystało z bezpłatnego transportu na szczepienia. Nadal można się umawiać na dowóz

Od stycznia do początku lipca 2021 roku w ramach bezpłatnego transportu na szczepionkę przeciw Covid-19 zorganizowanego przez Miasto Gdańsk skorzystało 1541 osób. Z bezpłatnego dowozu mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia.
12.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plastikowe strzykawki z igłami, szczepionki przeciw Covid-19
Osoby, które chcą zaszczepić się prz Covid-19, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto transportu. To pomoc dla osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

 

- Mamy zaplanowanych kolejnych piętnaście transportów, ostatni dowóz na ten moment zapisany jest na początek sierpnia - mówi Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej, która organizuje transport na szczepienia. - Wstępnie założyliśmy, że bezpłatny transport będzie trwał do końca czerwca, nie wiedzieliśmy jak te potrzeby się rozłożą. Jednak cały czas mamy chętnych, choć oczywiście dużo mniej niż na początku, więc nadal dowozimy tę grupę osób na szczepionkę. Każda zaszczepiona osoba to korzyść dla nas wszystkich. 

 

 

Przypomnijmy - osoby, które chcą zaszczepić się prz Covid-19, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto transportu. To pomoc dla osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia. Dowóz pacjentów, którzy z racji wieku lub niepełnosprawności nie mogą sami dotrzeć do punktu szczepień, to obowiązek gminy. Dla mieszkańców Gdańska potrzebujących takiej pomocy od stycznia 2021 roku działa specjalna infolinia - tel. 500 218 337, można też zapisać się przez stronę gdanskpomaga.pl.

 

- Chętnych jest dużo mniej, ale usługa bezpłatnego dowozu cały czas działa - dodaje Milena Mieczkowska. -  Zachecamy uprawnione osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły na przykład z powodu choroby, aby skorzystały z naszej pomocy.  

 

 

Miasto zapewnia nie tylko dowóz, ale też usługę asystencką (razem z kierowcą busa jeździ też strażak), czyli pomoc osobie niepełnosprawnej czy seniorowi z wyjściem z domu, dotarciem do samochodu, przejazdem i odwiezieniem z powrotem. W Gdańsku mieszka 23 tysiące 649 osób w wieku 80 i ponad 80 lat, grupa wiekowa 70-79 lat to 40 tysięcy 240 seniorów.

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej