• Polska - Norwegia 2:4 w drugim dniu turnieju o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Polska - Norwegia 2:4 w drugim dniu Turnieju z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W dniach 9-11 listopada (piątek-niedziela) w hali Olivia w Gdańsku rozgrywany jest turniej EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W drugim dniu zawodów Polska przegrała z Norwegią 2:4 (0:1, 2:2, 0:1).
10.11.2018
Polacy przegrywali 0:3, wyszli na 2:3, ale przegrali ostatecznie 2:4

Norwegowie częściej atakowali w pierwszej tercji, ale długo nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza reprezentacji Polski Ondreja Raszkę. Biało-czerwoni próbowali zaskoczyć golkipera rywali, jednak nie wypracowali zbyt wielu sytuacji. Mimo to, wydawało się, że bezbramkowy remis utrzyma się do przerwy. Tymczasem w 18. minucie w dużym zamieszaniu pod polską bramką krążek wepchnął do siatki Jakob Lundell Noer.

W dodatku podopieczni trenera Tomasza Valtonena kończyli pierwszą część meczu i zaczynali drugą w podwójnym osłabieniu.

Przetrwali to, ale oblężenie polskiej bramki trwało i Kristian Ostby potężnym uderzeniem z niebieskiej linii podwyższył prowadzenie Norwegów. Potem z bliska trzecią bramkę zdobył Endre Medby.

Trener Valtonen poprosił o przerwę, jego podopieczni w przewadze odrobili część strat po trafieniu Dominika Pasia. A po chwili kapitalnym rajdem popisał się Bartłomiej Neupauer, który wygrał pojedynek sam z norweskim bramkarzem. Było 2:3.

To wszystko dawało nadzieję na emocjonującą trzecią tercję. Kibice dopingujący Polaków na trybunach hali Olivia nie mogli się czuć zawiedzeni. Polacy z wyżej notowanym rywalem walczyli o remis, z kolei Norwegowie o „zamknięcie” meczu czwartym golem.

W 56. minucie Andrea Heier trafił pod poprzeczkę i ustalił wynik spotkania. Kibice pożegnali Polaków owacją na stojąco.

Biało-czerwoni spędzili 20 minut na ławce kar, Norwegowie - 10.

Polska - Norwegia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

0:1 Jakob Lundell Noer (18)

0:2 Kristian Ostby (26)

0:3 Endre Medby (30)

1:3 Dominik Paś (Mateusz Gościński, Jakub Gimiński, 33)

2:3 Bartłomiej Neupauer (Mateusz Gościński, 35)

2:4 Andreas Heier (56)

Polska: Raszka - Michałowski, Gimiński, Bepierszcz, Nalewajka, Paś - Jaśkiewicz, Ziółkowski, Nalewajka, Neupauer, Michalski - Bychawski, Kostek, Marzec, Krężołek, Przygodzki - Musioł, Malicki, Jeziorski, Jarosz, Gościński

Norwegia: Lillegrend - Johannesen, Strom, Kristiansen, Trettenes, Salsten - Fosse, Ulroksen, Valkvae, Noer, Karterud - Ostby, Bjerke, Olsen, Stene, Heier - Loken, Kasastul, Soberg, Nenriksen, Ronnild oraz Knold, Medby