PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Politechnika Gdańska - sesja tradycyjna i zdalna, obrony online na życzenie, rekrutacja do 17 sierpnia

Politechnika Gdańska - sesja tradycyjna i zdalna, obrony online na życzenie, rekrutacja do 17 sierpnia
Część studentów i wykładowców może wrócić na uczelnię od 1 czerwca na zajęcia laboratoryjne, jednak gros zajęć na Politechnice Gdańskiej wciąż realizowana będzie zdalnie. Jak zaplanowano działanie uczelni do końca semestru pod znakiem epidemii?
Gmach Główny Politechniki Gdańskiej z perspektywy wejścia głównego od strony ul. Narutowicza, zdjęcie archiwalne
Gmach Główny Politechniki Gdańskiej z perspektywy wejścia głównego od strony ul. Narutowicza, zdjęcie archiwalne
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Czy sztuczna inteligencja może pomóc pszczołom? Projekt Politechniki Gdańskiej

 

Zajęcia

Wykłady i ćwiczenia na wszystkich kierunkach wszystkich wydziałów PG, i wszystkie inne zajęcia organizowane dotychczas w formie zdalnej, będą nadal realizowane w takiej formule aż do końca głównej części semestru (muszą zakończyć się najpóźniej do 5 lipca 2020 r.).

Zalecenie o zdalnej realizacji zajęć przed rozpoczęciem wakacji dotyczy również wykładów oraz ćwiczeń zawieszonych w okresie pandemii. Wydziały powinny te zajęcia zorganizować jeszcze w czerwcu w formie zdalnej. Jeśli będą wymagały fizycznej obecności na uczelni studentów i wykładowców, dokończenie ich będzie możliwe najwcześniej od 31 sierpnia br., w skrajnych przypadkach będą przesuwane na kolejny rok akademicki.

Odrabianie zajęć laboratoryjnych - wymagających obecności studentów na uczelni (takie odbywają się na wybranych wydziałach PG, np. na Chemicznym) możliwe będzie od 1 czerwca 2020 r.

 

Sesja egzaminacyjna

Sesja egzaminacyjna odbędzie się w formie mieszanej, tj. część egzaminów i zaliczeń odbędzie się zdalnie, a część w formie tradycyjnej. Harmonogram egzaminów i zaliczeń w sesji podstawowej i poprawkowej, a także formę ich przeprowadzania (tradycyjna lub zdalna), będą ustalane przez dziekanów (w uzgodnieniu z prowadzącymi zajęcia i starostami lat). 

 

Egzaminy i obrony online, zmiana terminów rekrutacji - Uniwersytet Gdański z planem funkcjonowania do końca semestru

 

Obrony

Dla studentów, którzy mieli złożyć prace dyplomowe do 30 kwietnia 2020 r. (semestr zimowy), termin ten został wydłużony do 30 września. Z kolei studentów, których obrony zaplanowano w semestrze letnim, obowiązuje dotychczasowy termin składania prac dyplomowych (tj. do 30 września). Na życzenie studenta egzamin dyplomowy może zostać przeprowadzony zdalnie - z użyciem platformy eNauczanie PG.

 

Rekrutacja na studia

Nabór na studia odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej i został przedłużony do 17 sierpnia. Uczelnia planuje publikację wyników rekrutacji 31 sierpnia. Uwaga! Sprawdzian predyspozycji do zawodu architekta odbędzie się w formie zdalnej.

Rozpoczęcie roku akademickiego planowane jest tradycyjnie, na 1 października - o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju. TUTAJ można znaleźć szczegółowy terminarz rekrutacji, TUTAJ w odrębnej zakładce, różniący się od pozostałych terminarz naborów na kierunek architektura.

Politechnika zachęca kandydatów do zadawania pytań w grupie Maturzyści na PG na Fb.

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20. Pozostaje mieć nadzieję, że i w tym roku odbędzie się ona 1 października
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20. Pozostaje mieć nadzieję, że i w tym roku odbędzie się ona 1 października
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Akademiki

Akademiki PG będą przygotowane na powrót studentów w oparciu o aktualne zalecenia sanitarne GIS. Powrót do domów studenckich powinien odbywać się wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

Zasady powrotów i udostępniania miejsc w domach studenckich PG:

  • Studenci przebywający w akademikach od początku pandemii będą mogli pozostać w nich do 5 lipca 2020 r.
  • Studenci, którzy opuścili akademiki przed wprowadzeniem w Polsce stanu pandemii (lub podczas obowiązywania tego stanu), a którzy nie będą musieli do nich wracać przed 5 lipca 2020 r., będą mogli wrócić po swoje rzeczy od 21 maja. Rzeczy będzie można albo zabrać ze sobą, albo umieścić w specjalnej przechowalni.
  • Studenci, którzy wyjechali, ale planują powrót do akademików na czas trwania sesji egzaminacyjnej (bądź odrabiania zajęć laboratoryjnych) będą mogli kwaterować się od 24 maja.
  • Studentom, którzy w trakcie pandemii rozwiązali umowy z właścicielami stancji zewnętrznych, a będą zobligowani do pojawienia się na uczelni i nie będą mieli możliwości znalezienia noclegu w Gdańsku, przydzielone zostaną okresowo wolne miejsca w akademikach PG (w miarę dostępności)

Z kolei Dom Studencki nr 11, przeznaczony decyzją wojewody pomorskiego na użytek władz sanitarnych w razie pogłębienia stanu epidemii, pozostaje na razie wyłączony z użytkowania. Studenci mieszkali tu przed wprowadzeniem stanu pandemii będą kwaterowani w pozostałych domach studenckich.

Głos w sprawie funkcjonowania Politechniki Gdańskiej w czasie epidemii Covid-19 zabrał rektor uczelni prof. Krzysztof Wilde, w FILMIE przygotowanym z myślą o społeczności PG umieszczonym na Fb:

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl