• Start
  • Wiadomości
  • #podróżemałeiduże - cykl warsztatów rodzinnych w Teatrze Miniatura

#podróżemałeiduże - cykl warsztatów rodzinnych w Teatrze Miniatura. Od lutego

W teatrze, nad morzem i w lesie - Teatr Miniatura zaprasza na twórcze warsztaty rodzinne, towarzyszące temu sezonowi w instytucji, przebiegającemu pod hasłem #podróżemałeiduże. Spotkania odbywają się od lutego do czerwca.
01.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
aktorka w stroju zimowym na sankach na scenie
Warsztaty rodzinne Teatru Miniatura nawiązują do premier tego i poprzedniego sezonu. Nz. „Tonja z Glimmerdalen”
fot. Piotr Pędziszewski / Teatr Miniatura

Poznaj MOST i Mostownię we Wrzeszczu - przestrzeń nie tylko dla dzieci

Sezon 2022-2023 w Teatrze Miniatura upływa pod hasłem #podróżemałeiduże - tematykę podróży w rozmaitych znaczeniach i odcieniach poruszają wszystkie premiery tego sezonu: „Przypływ”, „Zmień się!”, „Atlas wysp odległych” i „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”. Z tej okazji, pedagodzy teatru z Pracowni Teatralnych Inspiracji Miniatury postanowili zaproponować rodzinom z dziećmi w wieku 6+ możliwość pogłębionych podróży wokół wybranych spektakli teatru, aby razem z nimi stworzyć Mapę Teatralnych Inspiracji. 

W sumie, począwszy od lutego, aż do czerwca, odbędzie się siedem warsztatów - a każdy z nich to inny kierunek podróży. I tak jak podczas każdej podróży uczestnicy będą lepiej poznawać samych siebie, siebie nawzajem i świat dookoła i na pewno wrócą z bagażem niezapomnianych odkryć i przeżyć.

Uczestnictwo w każdym warsztacie to też okazja do zdobycia pieczątki podróżnika, a każdy, kto uzbiera co najmniej 4 pieczątki, otrzyma małą teatralną niespodziankę. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, zapisy każdorazowo będą uruchomione na dwa tygodnie przed warsztatem - poprzez formularz zapisu udostępniony na stronie www.teatrminiatura.pl.  

grafika z rozpiską dat i poszczególnych warsztatów
mat. Teatru Miniatura

Pierwsza podróż 4 lutego, kolejna - 18

W sobotę, 4 lutego, o godzinie 13:20, uczestnicy w Teatrze Miniatura (al. Grunwaldzka 16) ruszą w kierunku różnorodności przy okazji spektaklu „Kosmici”, kiedy będą odkrywać swoje mocne strony i różnice oraz to, jak wpływają na współpracę. Podczas warsztatów rodzinnych wstanie konstelacja pospektaklowych spostrzeżeń, którą uczestnicy wykorzystają jako kosmiczną scenografię do dalszych warsztatowych działań. Link do formularza zgłoszenia.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 dzieci od roku roku życia wzwyż wyruszą w Teatrze Miniatura w kierunku rośl-inności, gdzie podczas warsztatów inspirowanych spektaklem „Zmień się!” znajdą się na wielkiej łące i poszukają odpowiedzi na pytanie, czego może nas nauczyć przyroda. Link do formularza zgłoszenia.

W sobotę, 18 lutego natomiast, punktem wyjścia będzie spektakl „Najbrzydsze zwierzę świata”, a punktem dojścia - stworzenie manifestu „Stop stereotypom! Po prostu lubię siebie”. Podczas warsztatów w Teatrze Miniatura przeznaczonych dla dzieci od 7. roku życia, odbędzie się wspólna podróż do własnych supermocy - uczestnicy prześledzą losy głównych bohaterów i porozmawiają o akceptacji i braku akceptacji samego siebie, kanonach brzydoty i piękna, strategiach radzenia sobie z odrzuceniem czy prześladowaniem. Początek o godzinie 13:30.

„Najbrzydsze zwierzę świata” w Teatrze Miniatura - slapstickowa komedia, która bawi, ale czy uczy?

W marcu m.in. Jaśkowy Las

W sobotę, 11 marca, uczestnicy, inspirując się spektaklem „Tonja z Glimmerdalen”, wyruszą do Jaśkowego Lasu w kierunku topniejących lodów, gdzie będą razem z Tonją tropić ślady uczuć w przyrodzie - i sprawdzą, które mogą topnieć, które rosną, które więdną, a które przepływają? 

W niedzielę, 26 marca, przy okazji spektaklu „Atlas wysp odległych” uczestnicy prześledzą proces zamieniania się rzeczywistości w mapę i sami stworzą bliskie i dalekie światy.

W kwietniu nad morze

W niedzielę, 16 kwietnia, czeka nas kolejny teatralno-warsztatowy spacer, tym razem nad morze w kierunku oddech, ponieważ inspiracją wycieczki będzie spektakl „Przypływ”. Tym razem uczestnicy warsztatów użyją wszystkich zmysłów i popatrzą na morze jak artyści.

4 czerwca Kraina Snu

Ostatni warsztat rodzinny odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca, wokół przygotowywanej na Dzień Dziecka premiery Miniatury „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”, a kierunkiem wyprawy będzie sen. Uczestnicy wejdą w Krainę Snu i będą odkrywali, jakimi prawami się rządzi.

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta