PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Po co komu zwierzę w domu - spektakl i rodzinne warsztaty w niedzielę w Teatrze Miniatura
Po co komu zwierzę w domu - spektakl i rodzinne warsztaty w niedzielę w Teatrze Miniatura
W niedzielę, 19 maja, Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży organizuje, w ramach akcji społecznej promującej dbanie o zdrowie psychiczne, rodzinne warsztaty poświęcone emocjom, które odbędą się w Miejskim Teatrze Miniatura. Punktem wyjścia do rozmowy będzie spektakl „Z pamiętnika chomika”.
Bohaterami spektaklu Z pamiętnika chomika' są Chomik Oskar, Wąż James Blond, Mysz Pelagia i Pies bez imienia
Bohaterami spektaklu "Z pamiętnika chomika" są Chomik Oskar, Wąż James Blond, Mysz Pelagia i Pies bez imienia
Mat. MTM


Zapewne każdy rodzic usłyszał kiedyś od dziecka - “chcę mieć zwierzątko”. Decyzja o przygarnięciu psa, kota czy chomika bywa niełatwa - codzienna opieka nad zwierzakiem, wyjazdy na wakacje czy zwykłe wyjścia z domu stają się kłopotliwe. Ale oprócz niedogodności, zwierzę w domu to mnóstwo radości i wspaniała lekcja wrażliwości i empatii dla naszego dziecka.

Podczas majowej odsłony akcji “Zdrowie zaczyna się w głowie”, Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży we współpracy z Miniaturą przygotowały warsztaty dla dzieci i dorosłych na ten temat.

Warsztaty rozpoczną się wspólnym oglądaniem spektaklu „Z pamiętnika chomika” Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki, który w pełen humoru sposób uczy podstawowych zasad opieki nad zwierzętami. Po premierze recenzent [Łukasz Rudziński, trojmisto.pl] pisał o spektaklu: "Barwne, przywodzące na myśl kreskówki, lalki są jednym z dwóch największych atutów przedstawienia. Drugim jest gra aktorska." 

Po obejrzeniu spektaklu, o godz. 13.15 odbędą się godzinne, darmowe warsztaty. Osobne dla dzieci i dla rodziców. Dzieci bawiąc się odkryją emocje, które mogą przeżywać zwierzęta domowe, a dorośli porozmawiają o emocjach towarzyszących dzieciom, które opiekują się lub chciałyby opiekować się zwierzątkiem.

Warsztaty dla dzieci, od 4 lat, pt. Zdrowie zaczyna się w głowie… chomika, poprowadzi psychoterapeutka Anna Uzarczyk, znana bywalcom Miniatury z warsztatów w ramach cyklu Emocje od Z do A. Warsztaty dla dorosłych zaś, pt. Zdrowie zaczyna się w głowie… dziecka opiekującego się chomikiem - poprowadzi psycholożka Olga Nowakowska.

To opowieść o tym, że każde dziecko chce mieć zwierzątko, ale czy każde zwierzątko dobrze na tym wychodzi?
"Z pamiętnika chomika" to opowieść o tym, że każde dziecko chce mieć zwierzątko, ale czy każde zwierzątko dobrze na tym wychodzi?
Mat. MTM


Bilety na spektakl można kupić w kasie teatru, a na warsztaty wstęp jest wolny, ale w związku z ograniczoną ilością miejsc należy się zapisać pod adresem: bilety@teatrminiatura.pl

PROGRAM
19 maja 2019 (niedziela), Teatr Miniatura
godz. 12.00
„Z pamiętnika chomika” | spektakl dla widzów od 4 lat
godz. 13.15‒14.15
- „Zdrowie zaczyna się w głowie… chomika” - warsztaty dla dzieci od 4 lat. Prowadzenie: Anna Uzarczyk
- „Zdrowie zaczyna się w głowie… dziecka opiekującego się chomikiem” - warsztaty dla dorosłych. Prowadzenie: Olga Nowakowska.

WIĘCEJ:

Miejski Teatr Miniatura dla dorosłych. Prapremiera “Śniącego chłopca” Hanocha Levina

„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w Teatrze Miniatura - dla małych i dużych

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze