PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"PIT w Gdańsku! Się opłaca!" - duże zainteresowanie mieszkańców. Idziemy na rekord?

"PIT w Gdańsku! Się opłaca!" - duże zainteresowanie mieszkańców. Idziemy na rekord?
W dniu 1 marca wystartowała gdańska loteria PIT. W ciągu pierwszych dwunastu dni zarejestrowało się już ponad 9 tys. uczestników. Takie zainteresowanie w ubiegłym roku odnotowano dopiero na początku kwietnia. Czy padnie rekord w tym roku?
Loteria PIT w Gdańsku. Się opłaca!  jest organizowana w Gdańsku juz po raz trzeci.
Loteria "PIT w Gdańsku. Się opłaca!" jest organizowana w Gdańsku juz po raz trzeci.
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Kampania „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” namawiająca do płacenia podatków i składania rozliczenia PIT w naszym mieście, wystartowała 1 marca. Rekord zainteresowania odnotowaliśmy już po pierwszym tygodniu - 8 marca o godz. 15.45 zgłosiło się już 6133 osób

W dniu 14 marca zanotowano 9151 podatników zarejestrowanych na stronie www.pitwgdansku.pl. To prawie połowa wszystkich zarejestrowanych w ubiegłorocznej edycji. Przypomnijmy, że o tej samej porze odpowiednio w roku 2017 wypełniło formularz 2355 mieszkańców Gdańska, a rok temu 4589.   

Jest o co „walczyć”!

W tegorocznej kampanii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” na szczęśliwców jak zwykle czeka jest ekologiczne auto i rowery. Nowością są elektryczne hulajnogi.  Dowodem na to, że loteria cieszy się coraz większą popularnością jest rosnąca z roku na rok frekwencja. W pierwszej edycji zgłosiło się prawie 15 tys. mieszkańców, a w ubiegłym roku już niespełna 19 tys.


Idziemy na rekord?

Tylko ubiegłoroczna edycja loterii zachęcającej mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku sprawiła, że do miejskiej kasy wpłynęło ponad 11 mln zł, dla porównania w roku 2017 – 10 mln zł.Oznacza to, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku w ubiegłym roku podjęło 4 622 nowych podatników.

Więcej rozliczonych podatników w Gdańsku to więcej środków w budżecie miasta na edukację, sport, politykę społeczną, przedszkola, żłobki, kulturę, komunikację, inwestycje.


Jak wygrać w loterii?

Po pierwsze wystarczy w Gdańsku mieszkać. W zeznaniu podatkowym liczy się miejsce zamieszkania, a nie zameldowania. Do trzeciej edycji gdańskiej loterii można zgłaszać się na stronie www.gdansk.pl/pitlub www.pitwgdansku.pldo 5 maja br.

Wystarczy wypełnić formularz, tj. podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Trzeba także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2018 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu, uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny.

Warto dodać, że w loterii mogą wziąć udział także obcokrajowcy, którzy żyją i pracują w Gdańsku. Dla nich przygotowano angielską wersję strony internetowej. Oni także mogą stać się posiadaczami jednej z nagród, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce.


Punkt stacjonarny rejestracji w loterii

Dla osób, które nie posiadają dostępu do Internetu przygotowano punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 10 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2019 roku.

Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie Organizatora loterii - www.pitwgdansku.pl

 

 

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze