PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Rekord w gdańskiej loterii PIT. Ponad 6 tysięcy w pierwszym tygodniu
Rekord w gdańskiej loterii PIT. Ponad 6 tysięcy w pierwszym tygodniu
Już po raz trzeci mieszkańcy Gdańska biorą udział w loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Z roku na rok zainteresowanie akcją rośnie. Rejestracja ruszyła jak zwykle 1 marca. Ale ten wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania.
Z roku na rok coraz więcej osób mieszkających w Gdańsku bierze udział w loterii. W tym roku do wygrania 26. ciekawych nagród.
Z roku na rok coraz więcej osób mieszkających w Gdańsku bierze udział w loterii. W tym roku do wygrania 26. ciekawych nagród.
Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Ekologiczne auto, elektryczne hulajnogi i rowery można wygrać w tegorocznej miejskiej kampanii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Dowodem na to, że loteria cieszy się coraz większą popularnością jest rosnąca z roku na rok frekwencja. W pierwszej edycji zgłosiło się prawie 15 tys. mieszkańców, a w ubiegłym roku już 19 tys.

Ale nikt nie spodziewał się takiego wyniku w tydzień po uruchomieniu kampanii. W tegorocznej edycji zgłosiło się (dane na 8 marca, godz. 15:45) już 6133 osób! To absolutny rekord!

Dla porównania w 2017 roku w tym samym okresie formularz zgłoszeniowy złożyło dokładnie 1794 mieszkańców i mieszkanek Gdańska, a w 2018 roku - 2629 osób. 

Tylko ubiegłoroczna edycja loterii zachęcającej mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku sprawiła, że do miejskiej kasy wpłynęło ponad 11 mln zł, w roku 2017 - 10 mln zł. Oznacza to, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku w ubiegłym roku podjęło 4 622 nowych podatników.

Więcej rozliczonych podatników w Gdańsku, to więcej środków w budżecie miasta na edukację, sport, politykę społeczną, przedszkola, żłobki, kulturę, komunikację, inwestycje.


Jak wygrać w loterii?

Po pierwsze wystarczy w Gdańsku mieszkać. W zeznaniu podatkowym liczy się miejsce zamieszkania, a nie zameldowania. Do trzeciej edycji gdańskiej loterii można zgłaszać się na stronie www.gdansk.pl/pitl ub www.pitwgdansku.pl do 5 maja br.

Wystarczy wypełnić formularz, tj. podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Trzeba także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2018 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu, uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny.

Warto dodać, że w loterii mogą wziąć udział także obcokrajowcy, którzy żyją i pracują w Gdańsku. Dla nich przygotowano angielską wersję strony internetowej. Oni także mogą stać się posiadaczami jednej z nagród, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce.

Punkt stacjonarny rejestracji w loterii

Dla osób, które nie posiadają dostępu do Internetu przygotowano punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 10 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2019 roku.

Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie Organizatora loterii - www.pitwgdansku.pl

 

 

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze