PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pierwsze urodziny kawiarni cieKAWA - z tej okazji koncerty i ciacho

Pierwsze urodziny kawiarni cieKAWA - z tej okazji koncerty i ciacho
W sobotę (1 sierpnia) mija rok od otwarcia pierwszej na Pomorzu społecznej kawiarni, która zatrudnia osoby niepełnosprawne - gdańskiej cieKAWEJ. Z tej okazji ekipa zaprasza na filiżankę małej czarnej i dwa popołudniowe koncerty.
  1. Marcin, Julia i Łukasz - część ekipy gdańskiej cieKAWEJ
    Marcin, Julia i Łukasz - część ekipy gdańskiej cieKAWEJ
    fot. Renata Dąbrowska/www.gdansk.pl

 

“Społeczność” kawiarni przy ul. Świętojańskiej 68 polega na tym, że zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które na otwartym rynku nie miałyby szans na znalezienie pracy w charakterze baristy.

Jak mówi Krzysztof Skrzypski, prezes Ciekawej Spółdzielni Socjalnej i kierownik warsztatów terapii zajęciowej w gdańskim kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  (PSONI), pierwszy rok działalności lokalu minął bardzo szybko.: - Pandemia spowodowała, że minął jeszcze szybciej. Ważne, że przetrwaliśmy i ekipa kawiarni wciąż jest ta sama. Dzięki licytacjom fantów przekazanych przez darczyńców i voucherom zakupionym przez wiernych klientów, wyszliśmy “na czysto” mimo, że po pół roku od otwarcia musieliśmy czasowo zawiesić działalność.

CieKAWA znów przyjmuje gości, a jej kameralne wnętrze rozszerzono o ogródek.  

 

Łukasz
Łukasz
fot. Renata Dąbrowska/www.gdansk.pl

 

Ruszyła cieKAWA kawiarnia. Chodź na kawę ze społecznym przesłaniem

 

Dzień urodzin kawiarni będzie zaakcentowany dwoma koncertami. Oba zespoły związane są z PSONI i w obydwu gros składu to muzycy z niepełnosprawnością intelektualną.

O godz. 16 wystąpi zespół Karno, który zapewni słuchaczom kaszubskie klimaty.

O godz. 18 zagra Remont Pomp z gościnnym udziałem gdańskiego kompozytora i skrzypka Stefana Wesołowskiego. 

- Mamy takie fajne kapele w PSONI, po co miałbym szukać innych wykonawców. Poza tym oferujemy, jak zwykle: dużo dobrej kawy i ciasta. Zapraszamy na nasze pierwsze urodziny - mówi Krzysztof Skrzypski.

Marcin
Marcin
fot. Renata Dąbrowska/www.gdansk.pl