Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Piękno nadmorskiej miejscowości, potęga metropolii [wideo]

Podróż do Gdańska kosztowała 20 zł, pobyt w mieście dwa razy tyle. Mateusz Siudmak, uczeń ostatniej klasy gimnazjum, mieszkaniec Warszawy, z wycieczki po Gdańsku i Sopocie zrobił film. Zobaczcie sami.

Piękno nadmorskiej miejscowości, potęga metropolii [wideo]
A
A
data publikacji: 21 lutego 2016 r.

Gdańsk oczami gimnazjalisty z Warszawy
Gdańsk oczami gimnazjalisty z Warszawy
Mateusz Siudmak

Mateusz Siudmak jest uczniem ostatniej klasy gimnazjum im. Bolesława Prusa na Saskiej Kępie. Jego pasją stało się kręcenie filmów. W zeszłym roku wraz z dwójką kolegów wziął udział w projekcie, w ramach którego powstał film "Dzielnica z klimatem...".

Teraz na warsztat wziął Gdańsk i Sopot.

- Robię krótkie filmy na różne tematy głównie o Warszawie, ponieważ tam mieszkam, ale będąc w tak pięknym mieście, jakim jest Gdańsk, nie mogłem się powstrzymać od zabrania ze sobą kamery - mówi Mateusz.

Podróż nad morze nie była droga. Koszt lotu wyniósł 20 złotych z powodu korzystnych promocji jednej z linii lotniczych, do tego doszły przejazdy PKM, SKM, tramwajami oraz kilka dodatkowych wydatków.

- Łącznie wycieczka kosztowała mnie około 80 złotych - mówi młody warszawiak.

Jak podobał się Gdańsk?

- Jest dla mnie drugim, zaraz po Warszawie, ulubionym miastem w Polsce - przyznaje Mateusz. - Całe Trójmiasto to moim zdaniem najlepsze miejsce do zamieszkania, łączy piękno nadmorskiej miejscowości i potęgę metropolii.
 


Mateusz Siudmak, młody człowiek z Warszawy, pokazał nam Gdańsk swoimi oczami. Czekamy na kolejne filmy z naszego miasta, o naszym mieście. Liczymy na Was, drodzy Czytelnicy portalu www.gdansk.pl.

Filmy, zdjęcia, własne spostrzeżenia można przesyłać na adres redakcja@gdansk.pl