• Start
  • Wiadomości
  • Park Oruński. Tłumy mieszkańców przyszły na koncert Stanisławy Celińskiej

Park Oruński. Tłumy mieszkańców przyszły na koncert Stanisławy Celińskiej

Setki mieszkańców Oruni i okolicznych dzielnic przyszły w sobotę (25 sierpnia) do Parku Oruńskiego na koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem. Czas w nowym Amfiteatrze Orana upłynął refleksyjnie, lirycznie, chwilami we wzruszeniu lub z uśmiechem. Był to przedostatni już w tym sezonie koncert z cyklu przygotowanego przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury i Miasto Gdańsk.
26.08.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gruntowna rewitalizacja Parku Oruńskiego i wybudowanie amfiteatru okazały się doskonałą inicjatywą Miasta - teraz przychodzą tutaj tłumy
Gruntowna rewitalizacja Parku Oruńskiego i wybudowanie amfiteatru okazały się doskonałą inicjatywą Miasta - teraz przychodzą tutaj tłumy
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Koncert rozpoczął się o godz. 18, wstęp dla publiczności był wolny. Wśród widowni była Danuta Wałęsowa.

Artystka zaprezentowała m.in. repertuar ze swojego nowego albumu „Malinowa”, który prawdopodobnie zapracuje na kolejny tytuł platynowej płyty (po sukcesie „Atramentowej”). Stanisława Celińska zapewne zapamięta ten występ na długo, nie tylko z powodu wyjątkowej urokliwości Parku Oruńskiego i tamtejszego amfiteatru, ale też przez gorące przyjęcie ze strony widowni.

POSŁUCHAJ PIOSENKI "JUŻ NIE TRZEBA MI":

 Nie mniej liczna publiczność spodziewana jest w Parku Oruńskim w sobotę, 15 września. Tym razem na scenie zobaczymy i usłyszymy Katarzynę Skrzynecką z zespołem. Wstęp - jak zwykle - wolny. Będzie to ostatni koncert w cyklu.

Park Oruński im. Emilii Hoene to jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku (po Oliwskim). Położony - niedaleko kanału Raduni, malowniczo otulony wzgórzami morenowymi, zajmuje ok. 11 hektarów doliny potoku oruńskiego. Jego historia sięga XVI wieku, gdzie w tym czasie istniał dworek myśliwski. W XVII w.

Rezydencja parkowa stała się miejscem spotkań artystów i elity. Scena Muzyczna GAK, tworząc projekt imprez w amfiteatrze oruńskim stara się nawiązać programem właśnie do takich spotkań. Amfiteatr Orana ma być miejscem spotkań mieszkańców Gdańska, gdzie wśród przyrody i muzyki można spędzić rodzinny czas.

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim