PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ostatnia robocza sesja Rady Miasta Gdańska VII kadencji - czwartek, godz. 9

Ostatnia robocza sesja Rady Miasta Gdańska VII kadencji - czwartek, godz. 9
Radni VII kadencji Rady Miasta Gdańska kończą już swoją pracę na rzecz miasta. W czwartek, 25 października odbędzie się ostatnia sesja robocza - nasz portal jak zwykle przeprowadzi transmisję na żywo, od godz. 9. Serdecznie zapraszamy.

VII kadencja Rady Miasta Gdańska po czterech latach pracy na rzecz miasta przechodzi do historii
VII kadencja Rady Miasta Gdańska po czterech latach pracy na rzecz miasta przechodzi do historii
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Będzie to ostatnia robocza sesja RMG w tym składzie, ale nie ostatnia w ogóle. 8 listopada gdańskich radnych VII kadencji czeka jeszcze uroczysta sesja z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Będzie to okazja do pożegnania. W Radzie Miasta Gdańska nowej VIII kadencji, na lata 2018-2023, zasiadać będą już tylko niektórzy radni mijającej kadencji. 

Wśród radnych, którzy w niedzielę, 21 października odnieśli sukces wyborczy i nadal pracować będą na rzecz Gdańska w RMG jest Agnieszka Owczarczak z Platformy Obywatelskiej - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska VII kadencji w latach 2014-2018. Czego należy się spodziewać po tej ostatniej roboczej sesji, którą zaplanowano na czwartek, 25 października? Zdaniem Agnieszki Owczarczak będzie to po prostu kolejny dzień pracy radnych, choć jeden z tematów może wywołać kontrowersje: wniosek o zgodę na zwolnienie z pracy radnego Łukasza Hamadyka, który od początku kadencji należał do klubu Prawa i Sprawiedliwości, by pod jej koniec odejść i wystartować w wyborach z komitetu wyborczego "Gdańsk Tworzą Mieszkańcy" (nie dostał się do nowej Rady Miasta Gdańska). 

ZOBACZ ROZMOWĘ Z AGNIESZKĄ OWCZARCZAK:   

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl