PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Oliwa. Kładą asfalt, ulica Stary Rynek Oliwski już wkrótce będzie jak nowa

Oliwa. Kładą asfalt, ulica Stary Rynek Oliwski już wkrótce będzie jak nowa
W sobotę, 12 października, rozpoczęło się układanie nowej nawierzchni na ulicy Stary Rynek Oliwski - na odcinku od wiaduktu nad Potokiem Oliwskim do skrzyżowania ul. J. Kanapariusza i Polanki. Prace są zaplanowane tak, by utrudnienia w ruchu samochodów były jak najmniejsze.
Układanie nowej nawierzchni na ul. Stary Rynek Oliwski będzie kontynuowane w przyszłym tygodniu. Postępy prac uzależnione są od pogody
Układanie nowej nawierzchni na ul. Stary Rynek Oliwski będzie kontynuowane w przyszłym tygodniu                                                                                  
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Ile to potrwa? Dużo zależy od pogody.

- Jeśli nadmierne deszcze wymuszą wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, będziemy informować o tym mieszkańców - mówi Agnieszka Klugmann z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

W sobotę, 12 października, prace zaplanowano na godz. 7:00-19;00 i wszystko udało się zrealizować zgodnie z harmonogramem.

Wznowienie robót ma nastąpić od poniedziałku, 14 października, i być kontynuowane w kolejnych dniach przyszłego tygodnia. Codziennie w godz. 18:00-2:00.

Jak to jest zorganizowane?

  • Odcinkowo jezdnia jest przewężona do jednego pasa ruchu. Sterowanie ruchem odbywa się ręcznie
  • Sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ul. Polanki i Cystersów przełączono na tryb pulsujący
  • Wraz z postępem robót zaplanowano zamykanie wlotów ulic bocznych (Kwietnej, Leśnej, Cystersów)
  • Poza godzinami prac, ruch odbywa się dwustronnie

- Staramy się zminimalizować uciążliwość realizowanych prac - podkreśla Agnieszka Klugmann. - Ich efektem będzie poprawa jakości jezdni ulicy Stary Rynek Oliwski. Kierowców oraz okolicznych mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Wykonawcą prac jest EUROVIA POLSKA SA. Koszt całej inwestycji wynosi 1 436 200, 04 PLN netto, z czego zakres prac wodociągowych (GIWK) to 610 770,31 PLN, a zakres prac drogowych (DRMG) to 825 429,73 PLN netto.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl