PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Lato 2019. Od 1 lipca wszystkie kąpieliska w Gdańsku otwarte

Lato 2019. Od 1 lipca wszystkie kąpieliska w Gdańsku otwarte
Gdański Ośrodek Sportu 1 lipca uruchamia już wszystkie gdańskie kąpieliska, co oznacza że sezon kąpieliskowy w Gdańsku rusza w pełni. Bezpiecznego korzystania z kąpielisk pilnować będzie 70 ratowników, mających do dyspozycji profesjonalny sprzęt aratowniczy. GOS przypomina: bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu strzeżonym.
2018-07-29_plaza_stogi_021_799x533.JPG
Ratownicy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt m.in. szybkie łodzie motorowe, skutery wodne z platformą do transportu osoby poszkodowanej, quady z przyczepami 
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

W tym roku sezon kąpieliskowy ze względu na wysokie temperatury zaczął się wcześniej, bo już 1 czerwca 2019 roku uruchomiono plażę przy molo w Brzeźnie. Od 19 czerwca Gdański Ośrodek Sportu zarządzający naszymi plażami sukcesywnie uruchamiał pozostałe kąpieliska, przygotowane na sezon letni: Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle. W kolejnych dniach dołączyły do nich Jelitkowo i Świbno, jako ostatnie zacznie działać kąpielisko Klipper, które “otworzy się” 1 lipca.

Osiem gdańskich kąpielisk będzie czynnych do 31 sierpnia 2019 roku w godzinach od 9.30 do 17.30. Codzienną obsadę ratowniczą zapewniać będzie około 70 osób. Planując kąpiel należy wybierać te miejsca, gdzie pracują ratownicy, bo tam jest najbezpieczniej. Ratownicy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt w postaci m.in. szybkich łodzi motorowych, skuterów wodnych z platformą do transportu osoby poszkodowanej, quadów z przyczepami do transportu, łodzi wiosłowych, kajaków morskich, desek ratowniczych czy defibrylatorów. Gdańskich plaż strzegą doświadczeni ratownicy z wieloletnim stażem i młodzi adepci tego zawodu.

Przypominamy, że Gdańsku Brzeźnie działa całoroczne, całodobowe Centrum Ratownictwa Wodnego. Dyżurują w nim ratownicy, którzy są gotowi do podjęcia działań również poza okresem otwarcia kąpielisk.

Przed wyruszeniem na odpoczynek nad wodą warto odwiedzić stronę internetową kapieliskagdansk.pl. Plażowicze znajdą na niej wieńskich le przydatnych informacji, np. można szybko sprawdzić warunki atmosferyczne panujące na danym kąpielisku, w tym temperaturę wody i powietrza. Dowiemy się również, czy kąpiel w danym miejscu jest dozwolona (biała flaga), czy też zabroniona (czerwona flaga).

 

Numery alarmowe:

  • 601 100 100 – Numer ratunkowy nad wodą
  • 112 – Europejski numer alarmowy
  • 999 – Pogotowie Ratunkowe
  • 998 – Straż Pożarna
  • 997 – Policja
  • 510 935 176 – Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego

 

Czytaj także:

Gdańskie kąpieliska. Gdzie jest najpiękniejsza plaża i najlepsza infrastruktura? ZAGŁOSUJ