PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Obejrzyj mszę św. w kościele św. Jana na gdansk.pl

Obejrzyj mszę św. w kościele św. Jana na gdansk.pl
Tak jak tydzień temu, zachęcamy do pozostania w domach i uczestnictwa we mszy świętej on-line, którą będziemy transmitować na naszym portalu z kościoła św. Jana w Gdańsku w niedzielę, 22 marca, o godz. 12.
15 marca - msza św. w pustym Kościele św. Jana. Poprzednia transmisja (na wszystkich internetowych platformach wraz z odtworzeniami) zanotowała ponad 46 tys. wyświetleń.
15 marca - msza św. w pustym kościele św. Jana. Poprzednia transmisja (na wszystkich internetowych platformach wraz z odtworzeniami) zanotowała ponad 46 tys. wyświetleń.
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


Kościół św. Jana w Gdańsku jest zamknięty, a msze odbywają się bez udziału wiernych. Po raz pierwszy transmisję w czasie epidemii COVID-19 nadaliśmy tydzień temu, 15 marca. Zgodnie z zaleceniami Komisji Stałej Konferencji Episkopatu Polski metropolita gdański udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej liturgii. Dotyczy to osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osób, które czują obawę przed zarażeniem. We mszach wierni mogą uczestniczyć za pośrednictwem mediów.

Czytaj też: Nieobecność intensywna. Rekolekcje ze sztuką na gdansk.pl już od soboty 21 marca

Niedzielną mszę św. 22 marca w kościele św. Jana w Gdańsku odprawi - tak jak tydzień temu - ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej. Początek transmisji na portalu gdansk.pl o godz. 12. Zapraszamy!

Czytaj też: Koronawirus. Metropolita gdański wprowadził zmiany w ceremonii pogrzebowej

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl