PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

O dowodach osobistych i o zdrowiu psychicznym. Wideoczat: dziś, godz. 12

O dowodach osobistych i o zdrowiu psychicznym. Wideoczat: dziś, godz. 12
Trwają Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej. Wszystkie porady są darmowe. Kiedy warto z nich skorzystać i w jaki sposób? Zbliża się też czas masowej wymiany dowodów osobistych. Z jakiego powodu i dlaczego lepiej nie zwlekać? O tym wszystkim rozmawiać będziemy w dwuczęściowym wideoczacie na naszym portalu Gdańsk.pl - w czwartek, 18 maja, o godz. 12.00.


ID89823}

Problemy psychiczne są powszechne i w coraz większej mierze stanowią koszt szybko postępujących zmian cywilizacyjnych. Dane Światowej Organizacji Zdrowia nie pozostawiają wątpliwości, że ochrona zdrowia psychicznego staje się jednym z najważniejszych zadań dzisiejszej doby. Miasto Gdańsk nie tylko nie ucieka od tego problemu, ale konsekwentnie wspiera mieszkańców potrzebujących pomocy - jedną z inicjatyw są Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej, które potrwają do piątku, 26 maja. Gdańszczanie mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji u blisko 200 specjalistów, a także z warsztatów, wykładów i seminariów. Sięgnięcie po tę pomoc to nie tylko żaden wstyd, ale często wręcz konieczność - nie ma sensu czekać, skoro fachowcy są dostępni wręcz na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

Gośćmi programu będą:

  • Teresa Smoła - psycholog, psychoterapeutka, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży
  • Katarzyna Wieczorek - psycholog, psychoterapeutka z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobowości Mila

Drugim tematem będą dowody osobiste. Blisko 10 lat temu rozstaliśmy się ze starymi, “książeczkowymi” dokumentami tego typu na rzecz plastikowych - nowoczesnych i wygodniejszych w użyciu. Po upływie dekady każdy musi wymienić swój dowód na nowy, z nowym zdjęciem i zaktualizowanymi danymi personalnymi. Lepiej zrobić to już teraz, niż czekać na ostatnią chwilę i dostać nowy dokument z opóźnieniem - największe kolejki będą zapewne przed wakacjami, gdy wiele osób przypomni sobie, że dowód osobisty jest potrzebny do podróżowania po krajach Unii Europejskiej. W programie też będziemy mówić o tym, jak chronić sam dokument i znajdujące się na nim dane przed osobami, które nie są do tego powołane.

Naszymi gośćmi będą:

  • Danuta Galica - kierownik Referatu Dowodów Osobistych Urzędu Miejskiego w Gdańsku
  • Tomasz Filipowicz - z Wydziału Obsługi Mieszkańców UMG, kierownik projektu Gdańskie Centrum Kontaktu

Możliwe jest zadawanie pytań za pośrednictwem Facebooka gdansk.pl i na Twitterze: #wszystkiestronymiasta

Zapraszamy!

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl