PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Nowy film z przepychanki na pogrzebie. Działaczka KOD: “Bijecie kobietę?!” Narodowiec: “Jestem gejem i nie lubię kobiet hahaha!”
Nowy film z przepychanki na pogrzebie. Działaczka KOD: “Bijecie kobietę?!” Narodowiec: “Jestem gejem i nie lubię kobiet hahaha!”
Działacze pomorskiego KOD znaleźli w sieci i opublikowali filmik zrobiony najprawdopodobniej przez jednego z narodowców - nagranie nie pozostawia wątpliwości co do tego, kto podczas uroczystości pogrzebowych Inki i Zagończyka zachowywał się agresywnie i niedopuszczalnie.

Facebook KOD Pomorze

Na filmie - który prezentujemy pod tekstem - widać wyraźnie, że narodowcy (jeden ma widoczną opaskę ONR) podchodzą do stojących spokojnie pod kościołem zwolenników KOD i używając obraźliwych słów żądają opuszczenia przez nich placu przed kościołem. Zwolenniczka KOD protestuje: - Mam prawo tu stać.

Jeden z narodowców odpowiada na te słowa: “Śmieci na środek. Cofamy się od śmieci!”.

Jednak po chwili następuje eskalacja. Na próby oporu narodowcy reagują agresywnie. Wypychają działaczy KOD w stronę ul. Złotników. Dochodzi do zamieszania - w pewnym momencie przewrócone zostaje małe dziecko. Narodowcy konsekwentnie wypychają zwolenników KOD. Skandują :“Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” - i jest to stosunkowo łagodne hasło.

Z filmu wynika, że działaczka KOD która wolniej niż inni opuszczała plac rzeczywiście otrzymała od jednego z agresywnych osiłków uderzenia w plecy. Dostała dlatego, że opuszczając plac miała odwagę machać w powietrzu flagą KOD i nie chciała tej flagi oddać dwóm młodym mężczyznom, którzy do niej doskoczyli. Gdy zszokowana, na granicy płaczu, wyrzuca mu: “Bijecie kobietę?! Bijecie kobietę, tak?! Gratuluję!”. Osiłek wyraźnie rozbawiony odpowiada: “Ja jestem gejem! Ja jestem gejem, nie lubię kobiet, hahaha!”.

Po chwili osiłek przechwala się przed kolegą swoją chamską ripostą.

Czytaj też: Radomir Szumełda z KOD: nie oddamy narodowcom przestrzeni publicznej! Zobacz, co zaszło pod Bazyliką Mariacką

Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze
Roman Daszczyńskiwww.gdansk.plroman.daszczynski@gdansk.pl
Roman Daszczyński - najnowsze