PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowe oblicze ulicy Św. Ducha. Przyjdź, zobacz, spaceruj [WIDEO i ZDJĘCIA]

Nowe oblicze ulicy Św. Ducha. Przyjdź, zobacz, spaceruj [WIDEO i ZDJĘCIA]
Remont ulicy Św. Ducha trwał pół roku i kosztował 3 mln zł. Ulica wypiękniała, choć jej prawdziwy urok poznamy na wiosnę, gdy się zazieleni. Miasto chce, by stała się drugą Stągiewną, czyli miejscem tętniącym życiem i deptakiem przyjaznym spacerowiczom.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ulica Św. Ducha została przebudowana na odcinku o długości 292 metrów, od ul. Złotników do ul. Bosmańskiej. Prace, których efekty są widoczne dla oka to: nowa konstrukcja jezdni (zamiast asfaltu pojawiła się kostka brukowa), wymienione chodniki, mała architektura w postaci ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych i słupków wygradzających.

Zostały także wykonane prace, których ludzkie oko nie zobaczy, czyli przebudowano kanalizację deszczową, sieć i przyłącza wodociągowe. Warto dodać, że osoby niepełnosprawne oraz rodzice prowadzący dziecięce wózki, będą mieli znaczne ułatwienie w poruszaniu. Jezdnia i chodnik zostały zrównane do jednego poziomu.

Ulica jest otwarta dla ruchu pieszego. Na odcinku między ulicami Złotników a Grobla I przez najbliższy tydzień będzie jeszcze zamknięta dla ruchu samochodowego. Jest to uwarunkowane zastosowaną technologią na nowej nawierzchni brukowej i koniecznością uzyskania jej odpowiedniej wytrzymałości. 

Niebawem ulica Św. Ducha zyska jeszcze bardziej na atrakcyjności. Pod koniec przyszłego roku planowane jest bowiem otwarcie kładki obrotowej na wysokości bramy Św. Ducha, która będzie prowadziła na Wyspę Spichrzów. Dzięki temu mieszkańcy Gdańska i turyści będą mogli wyznaczać nową trasę spacerów. Na ostatnim odcinku Św. Ducha, dokładnie przed wspomnianą bramą,  powstał kolejny deptak przeznaczony dla pieszych. Przejazdy w poprzek ulicą Bosmańską do ulicy Mydlarskiej zostaną zachowane i będą służyły przede wszystkim mieszkańcom dojeżdżającym do swoich posesji.


ZOBACZ FILM Z OTWARCIA


ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze