PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niewygodnie? Przenieś swoje biurko lub biuro do ECS

Niewygodnie? Przenieś swoje biurko lub biuro do ECS
Jeśli prowadzisz organizację pożytku publicznego i nie masz miejsca do planowania i na swoją działalność - jest dobra wiadomość! Europejskie Centrum Solidarności ogłosiło konkurs na biura i biurka dla takich właśnie podmiotów. Nabór wniosków do 4 listopada do godz. 14.00.
ECS organizuje otwarty konkurs na biura i biurka dla organizacji pozarządowych
ECS organizuje otwarty konkurs na biura i biurka dla organizacji pozarządowych
Europejskie Centrum Solidarności

 

Jeśli z różnych powodów szukasz nowej siedziby dla swojej organizacji, stowarzyszenia lub fundacji, ciekawą propozycję przygotował ECS i zaprasza do udziału w otwartym konkursie. Na trzecim piętrze instytucji znajduje się przestrzeń Solidarność Codziennie, które współtworzą nieformalne grupy, stowarzyszenia, aktywiści społeczni. Tam tez każdego dnia realizowane są działania, które polegają na wymianie doświadczeń nt. innowacji społecznych, budowania sieci współpracy czy organizowane są szkolenia wzmacniające kompetencje społeczników. Wszystko po to, by tworzyć społeczeństwo obywatelskie.

Do konkursu o biurko lub biuro mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które nie prowadzą działalności gospodarczej w rozumieniu prawa wspólnotowego, czyli nie prowadzą działalności gospodarczej i odpłatnej działalności pożytku publicznego. Warto dodać, że powinni także spełniać statutowe cele działalności ECS, m.in. działać w oparciu o ideowe przesłanie Solidarności i wartości demokratyczne.

Szczegółowe informacje odnośnie kryteriów znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU.  


ECS użyczy wyłonionym w konkursie organizacjom przestrzeń do pracy i spotkań. Całość obejmuje cztery duże pomieszczenia o powierzchni: 25,04 m2 – 26,82 m2 każde oraz dwa małe pomieszczenia o powierzchni: 16,77 m2 – 17,40 m2 każde. Organizacje pozarządowe będą mogły w ramach oferty otrzymać na użyczenie maksymalnie do dwóch biur lub do dwóch biurek. Umowa użyczenia będzie obowiązywała na dwa lata, a dokładnie od 1.02.2020 roku do 31.01.2022.

Dodatkowo ECS będzie mógł udostępnić po wcześniejszym uzgodnieniu sale warsztatowe (maksymalnie cztery razy w miesiącu), audytorium, a także salę wystaw czasowych (maksymalnie raz w roku).

Oferty należy składać do 4 listopada 2019 roku, godz. 14 w siedzibie ECS (plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, sekretariat, IV piętro) w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Oferta na użyczenie biur i biurek, znajdujących się na 3 piętrze w budynku ECS”. 

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować:

 • w kwestiach formalnych
  Aleksandra Lewandowska, główna specjalistka ds. zamówień publicznych
  tel.: 58 772 41 05, e-mail:a.lewandowska@ecs.gda.pl
 • w kwestiach merytorycznych 
  zespół Solidarności Codziennie, 3 piętro ECS, pokój 3.29
  Sylwia Bruna, specjalistka ds. animacji społecznej
  tel.: 58 772 40 34, e-mail: s.bruna@ecs.gda.pl
  Bartosz Rief, specjalista ds. projektów społecznych 
  tel.: 58 772 40 30, e-mail: b.rief@ecs.gda.pl

Wydarzenie na Facebooku


CZYTAJ TAKŻE:

Odwiedź Strefę Społeczną obok ECS. 200 organizacji w 13 halach tematycznych

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze