PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niedzielna liturgia świętojańska: “Nie tylko my mamy pytania do Boga. On do nas też je ma” 

Niedzielna liturgia świętojańska: “Nie tylko my mamy pytania do Boga. On do nas też je ma” 
W niedzielę, 18 października, mszę celebrował ks. Krzysztof Niedałtowski. Liturgia słowa poświęcona była pytaniom, jakie Bóg stawia człowiekowi. Czy chrześcijaństwo jest religią dialogu?
Rozważania na dziś: Czy chrześcijaństwo można uznać za religię dialogu?
Rozważania na dziś: Czy chrześcijaństwo można uznać za religię dialogu?
fot. kadr z filmu

 

 

Z powodu kolejnej fali pandemii koronawirusa, od października 2020 roku portal gdansk.pl wznowił transmisje mszy świętych z kościoła św. Jana w Gdańsku. Administrator archidiecezji gdańskiej bp Jacek Jezierski udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy wszystkim wiernym archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie, równocześnie zachęcając do modlitwy w domu i korzystania z takiej formy uczestnictwa. 

Niedzielną mszę św. z kościoła św. Jana w Gdańsku, 17 stycznia 2021 r. celebrował tradycyjnie ks. Krzyszotof Niedałtowski, rektor świątyni i duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

Ks. Krzysztof Niedałtowski: - Zaczyny okres zwykły w ciągu roku. Zielona szata liturgiczna, nie ma już choinek i kolęd. Jesteśmy z Jezusem w drodze. Dziś zaczynamy przygodę z nim jak uczniowie Jana Chrzciciela, którzy postanowili pójść za tym nieznajomym nowym nauczycielem i zapytać: kim on jest. I bardzo pewnie się zdziwili, bo sami zostali zapytali. I my dzisiaj właśnie o pytaniach - które Bóg kieruje do nas i które Jezus stawia człowiekowi - chcemy pomyśleć, żeby je usłyszeć, przyjąć do siebie i poznać odpowiedzi. Nie tylko my mamy pytania do Boga, On do nas też je ma. 

 

 

Cotygodniowe transmisje z mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku można oglądać za pośrednictwem portalu gdansk.pl w każdą niedzielę, o godz. 12. Kościół św. Jana prowadzi również transmisje - można w nich uczestniczyć za pośrednictwem kanału na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=L7TVk8IIszo

Serdecznie zapraszamy.

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl