PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Najlepsze licea i najlepsze technika na Pomorzu 2020. Zobacz transmisję z gali

Najlepsze licea i najlepsze technika na Pomorzu 2020. Zobacz transmisję z gali
Pięć gdańskich liceów ogólnokształcących w pierwszej dziesiątce tego typu szkół na Pomorzu. Wśród techników - dwa z Gdańska w regionalnej czołówce. Tak według renomowanego portalu edukacyjnego Perspektywy prezentują się gdańskie szkoły ponadpodstawowe w rankingach dla województwa pomorskiego. We wtorek, 18 lutego, na naszym portalu będzie można obejrzeć wojewódzką galę, która odbędzie się w gmachu Politechniki Gdańskiej. Początek - o godz. 12.00.
Wśród najlepszych w regionie znalazło się II LO w Gdańsku, im dr. Władysława Pniewskiego. Nz. szkolne obchody 100-lecia Niepodległej w listopadzie 2018 r.
Wśród najlepszych w regionie znalazło się II LO w Gdańsku, im dr. Władysława Pniewskiego. Nz. szkolne obchody 100-lecia Niepodległej w listopadzie 2018 r.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Pomorska gala rankingu Parspektyw odbędzie się we wtorek, 18 lutego, o godz.12.00, na Dziedzińcu Fahrenheita, w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo, na naszym portalu, dzięki uprzejmości PG. Początek - o godz. 12.00.

Uczniowie uczestniczący w gali, tuż przed uroczystością wręczenia wyróżnień, będą mieli okazję zapoznać się z ofertą lokalnych szkół wyższych oraz kół naukowych działających na Politechnice Gdańskiej. Uczelniane stoiska będą dostępne w trakcie wydarzenia na Dziedzińcu Heweliusza.

Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy odbędzie się po raz drugi. Pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku, również w Politechnice Gdańskiej.

Oto najlepsze szkoły ponadpodstawowe w Gdańsku, które według rankingu Perspektyw zasługują na najwyższy znak jakości nauczania - tarczę “Złotej Szkoły”:

 

LICEA OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:

  • Gdańskie Liceum Autonomiczne (II miejsce w regionie; 59,25 pkt/100)
  • V LO im. Stefana Żeromskiego (IV miejsce; 57,72)
  • III LO im. Bohaterów Westerplatte (V miejsce; 56,47)
  • II LO im. dr. Władysława Pniewskiego (VI miejsce; 53,94)
  • I LO im. Mikołaja Kopernika (VIII miejsce; 49,71)

 

TECHNIKA

  • Technikum nr 4 - ZSŁ im. Obrońców Poczty Polskiej (I miejsce w regionie; 66,40/100 punktów)
  • Technikum nr 8 - CKZiU nr 2 (IV miejsce; 60,28)

 

RANKING WOJEWÓDZKI LICEÓW 2020 - POMORSKIE

RANKING WOJEWÓDZKI TECHNIKÓW 2020 - POMORSKIE

METODOLOGIA RANKINGU - zobacz LICEA; zobacz TECHNIKA

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl