PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

“Na Powstanie wyszłam jak na bal…” - koncert w Teatrze Leśnym o walce o wolność i miłość

“Na Powstanie wyszłam jak na bal…” - koncert w Teatrze Leśnym o walce o wolność i miłość
W piątkowy wieczór (31 lipca) odbędzie się koncert z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nowe kompozycje napisane do wierszy z czasów wojennych oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej i powstańczej zaprezentuje Agata Leśniewska z zespołem.
Teatr Leśny we Wrzeszczu to miejsce magiczne samo w sobie...
Teatr Leśny we Wrzeszczu to miejsce magiczne samo w sobie...
fot. Maciej Kosycarz/KFP

 

Jak zapewniają organizatorzy - GAK Winda i Fundacja KonglomeArt : “Słuchacze będą mieli okazję przekonać się, że 63 dni walki o stolicę to nie tylko łzy, heroiczna walka i śmierć. To także walka o szczęście, miłość i wolność”. 

Agacie Leśniewskiej na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Maja Biesek – gitara, Jan Jarecki – piano, Szymon Zalewski – kontrabas, Kacper Skolik – perkusja.

 

Obchody godziny “W” w Gdańsku - w sobotę mija 76 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Agata Leśniewska, wokalistka zespołu Loveina i absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków, by stworzyć koncert pełen emocji, połączony z wizualizacjami, w których wykorzystane będą wspomnienia Powstańców Warszawskich.

Podczas koncertu artyści wykonają nowe kompozycje napisane do wierszy z czasów wojennych oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej i powstańczej. A to wszystko w magicznej przestrzeni Teatru Leśnego we Wrzeszczu w przeddzień rocznicy Powstania Warszawskiego...

Początek o godzinie 20.30. W wydarzeniu może brać udział maksymalnie 150 osób w związku z obostrzeniami sanitarnymi. Bilety w cenie 5 zł będzie można kupić na miejscu, przed rozpoczęciem koncertu (w miarę możliwości płatność bezgotówkowa). Więcej informacji na profilu wydarzenia na Fb.

 

Agata Leśniewska
Agata Leśniewska
fot. materiały organizatora

 

Agata Leśniewska - absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, liderka i  wokalistka gdańskiego zespołu Loveina, która muzykę traktuje jako swoje powietrze. Od lat jest zaintrygowana jazzem, który skradł jej serce. Stara się w każdym utworze zawładnąć emocjami i zainteresować aranżacjami, które są z pogranicza jazzu, smooth jazzu i r&b.

Oprócz muzyki, jej zamiłowaniem jest również historia, a przede wszystkim temat Powstania Warszawskiego. By spełnić swoje marzenia i oddać cześć Powstańcom Warszawskim zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków i stworzyła z nimi autorskie utwory, oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej.

 

Maja Biesek
Maja Biesek
fot. materiały organizatora

Maja Biesek - gitarzystka i kompozytorka jazzowa pochodząca z Kaszub i związana z trójmiejską sceną jazzową. Jest studentką studiów magisterskich na kierunku instrumentalistyki jazzowej w klasie dr hab. Macieja Grzywacza, prof. AM na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich gitarzystów jak: Kurt Rosenwinkel, Thomas Fellow, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Marek Raduli, Leszek Dranicki, czy Jacek Królik.  Od 2018 roku jest gitarzystką w trójmiejskim zespole Loveina. W 2019 roku założyła swój autorski projekt Maja Biesek Quartet, który współtworzy z pianistą Janem Jareckim, kontrabasistą Adamem Pachlą i perkusistą Nikodemem Wojtkiewiczem.

 

Jan Jarecki
Jan Jarecki
fot. materiały organizatora

Jan Jarecki - student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławka Jaskułke. Pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m. in: Maja Biesek Quartet, Paulina Porszke Septet, Mietek Musiał Swinging Band, Loveina, bluesowym kwartecie Adama Bartosia z Lublina, a także tematycznych: Ewa Demarczyk - List do Czarnego Anioła, Tribute to Maanam. Oprócz tego pianista teatralny i kompozytor muzyki do spektakli. Na X RCK PRO JAZZ 2019 w Kołobrzegu zdobył indywidualną nagrodę za prezentowane kompozycje z JAH Trio. Jesienią na Blue Note Poznań Competition 2019 zdobył wyróżnienie w kategorii zespołowej z JAH Trio.

 

Szymon Zalewski
Szymon Zalewski
fot. materiały organizatora

Szymon Zalewski - basista i kontrabasista, absolwent studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr. Piotra Kułakowskiego. Współpracował z big bandami pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego, Jana Konopa, Aleksandry Tomaszewskiej oraz Christiana Botzeta. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych m.in przez Kurta Rosenwinkela, Bena van den Dungen, Grega Osby, Piotra Wojtasika, Timucin Sahin oraz dwukrotnie w warsztatach International Jazz Platform w Łodzi. Współzałożyciel zespołu Abyss wykonującego muzykę improwizowaną.

 

Kacper Sokolik
Kacper Sokolik
fot. materiały organizatora

Kacper Skolik - student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Akompaniator na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra - Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”. Jeden z dwudziestu perkusistów wydarzenia „Rapsodia Śląska” prowadzonego przez J. A. P. Kaczmarka. Uczestnik konkursu jazzowego z zespołem Jah Trio w ramach RCK Pro Jazz Festival 2019. Uczestnik konkursu jazzowego Krokus Jazz Festival 2019 z zespołem Jah Trio.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl