• Start
  • Wiadomości
  • Morska Szkoła Podstawowa. Muzyka z „Piratów z Karaibów” zamiast dzwonków

Morska Szkoła Podstawowa. Muzyka z „Piratów z Karaibów” zamiast dzwonków

W Morskiej Szkole Podstawowej w Gdańsku tradycyjny dzwonek zastąpiła muzyka. I to nie byle jaka. Społeczność szkolna zdecydowała, że koniec i początek lekcji oznajmiał będzie teraz popularny temat z filmu „Piraci z Karaibów”.
11.02.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uczniowie sami wybrali melodię, która ogłasza koniec i początek lekcji
Uczniowie sami wybrali melodię, która ogłasza koniec i początek lekcji
fot. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Od pewnego czasu rodzice, nauczyciele i uczniowie z Morskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku zgłaszali nietypowy postulat. Pytali mianowicie, czy nie można by zastąpić tradycyjnego szkolnego dzwonka jakąś melodią. Klasyczny dzwonek jest bowiem zbyt głośny i negatywnie wpływa na narząd słuchu – tak motywowali swoją prośbę. Dyrekcja wyszła naprzeciw oczekiwaniom i już od 10 lutego - zamiast głośnego, metalicznego dźwięku dzwonka - początek i koniec lekcji obwieszcza popularny temat muzyczny z filmu „Piraci z Karaibów” Hansa Zimmera.

- Muzyka nie jest przypadkowa. Została wybrana przez uczniów w drodze plebiscytu. Odpadł mój faworyt „Polka dziadek”, czyli temat z Lata z Radiem, odpadł Vivaldi z „Czterema porami roku”. Wygrał - jak na Morską Szkołę przystało - motyw muzyczny z filmu „Piraci z Karaibów” - mówi Kamil Gajewski, dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku.

Zobacz relację wideo:


Fragment muzyczny nie jest długi, trwa zaledwie 10 sek. Dyrektor szkoły dodaje, że wiele szkół chciałoby u siebie wprowadzić podobne rozwiązanie, ale często problemem jest odpowiednia infrastruktura techniczna. Trzeba zainwestować w rozwój radiowęzła, w odpowiedniej jakości sprzęt nagłaśniający. Daje to jednak niezapomniany efekt.

- Kiedy wczoraj po raz pierwszy zagraliśmy melodię słyszałem w całej szkole owacje – mówi dyrektor Kamil Gajewski.

TV

Kaszubi – tożsamość obroniona. Rozmowa z prof. Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim