PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Monika Chabior, Leszek Paszkowski i Piotr Spyra dołączają do Challenge Triathlon Gdańsk

Monika Chabior, Leszek Paszkowski i Piotr Spyra dołączają do Challenge Triathlon Gdańsk
Zastępczyni prezydent miasta Monika Chabior, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury UMG Piotr Spyra wystartują w sztafecie na dystansie sprinterskim w Challenge Triathlon Gdańsk. Zawody zaplanowano na 19-20 czerwca.
Triathlon to pływanie, bieg i jazda na rowerze. W Challenge Triathlon Gdańsk startować można na dwóch dystansach (sprinterskim i średnim) indywidualnie lub w sztafecie
Triathlon to pływanie, jazda na rowerze i bieg. W Challenge Triathlon Gdańsk startować można na dwóch dystansach (sprinterskim i średnim) indywidualnie lub w sztafecie
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Podczas międzynarodowych zawodów Challenge Triathlon Gdańsk rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach: 

  • sprint (pływanie 0,75 km - jazda rowerem 20 km - bieg 5 km) z udziałem maksymalnie 750 zawodniczek i zawodników
  • średni (pływanie 1,9 km - jazda rowerem 90 km - bieg 21,1 km) z udziałem maksymalnie 1 000 zawodniczek i zawodników

Startować można indywidualnie i w sztafetach. Indywidualnie oczywiście każdy sam zmaga się z pływaniem, rowerem i biegiem. W sztafecie jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, trzecia biegnie.


Na początku stycznia swój udział indywidualnie na dystansie sprinterskim zapowiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. 

Potem wspólny start w sztafecie zadeklarowali wielcy byli sportowcy: mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie Adam Korol, medalista olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w windsurfingu Przemysław Miarczyński oraz medalistka mistrzostw Europy w pływaniu Alicja Pęczak

W Challenge Triathlon Gdańsk wystartują także kolejni przedstawiciele władz Gdańska. Swój występ potwierdziła Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

- Monika Chabior weźmie udział w sprinterskiej sztafecie, którą uzupełnią dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski i dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Gdańsku Piotr Spyra - mówi Piotr Galiński, dziennikarz i propagator triathlonu. - Pani prezydent pobiegnie, szef GOS-u pojedzie na rowerze, a całą rywalizację rozpocznie w Zatoce Gdańskiej, chyba najbardziej doświadczony w startach triathlonowych z całej ekipy, dyrektor Spyra.


Monika Chabior, Leszek Paszkowski i Piotr Spyra o przygotowaniach do rywalizacji i mentalnym nastawieniu do zawodów opowiedzieli Tomaszowi Galińskiemu podczas specjalnej rozmowy online. 

- Uprawiam spacery i slow jogging. Jestem gotowa i pełna entuzjazmu - uśmiecha się prezydent Chabior. - Kocham takie wydarzenia kiedy możemy pocieszyć się Gdańskiem czy Pomorzem. 

Cała rozmowa na FB Challenge Triathlon Gdańsk.  

 

Po lewej od góry: zastępczyni prezydent miasta Monika Chabior, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury UMG Piotr Spyra. Po prawej Tomasz Galiński - dziennikarz i propagator triathlonu
Po lewej od góry: zastępczyni prezydent miasta Monika Chabior, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury UMG Piotr Spyra. Po prawej Tomasz Galiński - dziennikarz i propagator triathlonu
fot. Challenge Gdańsk

 

Przypominamy, że można się jeszcze zapisać do Challenge Triathlon Gdańsk.

Zawody Challenge Gdańsk rozpoczną się na gdańskiej plaży, a etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa będzie prowadzić obok stadionu w Letnicy oraz obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i w parku Ronalda Reagana. Meta zawodów na molo w Brzeźnie. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl