PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Alicja Pęczak, Adam Korol i Przemysław Miarczyński w triathlonowej Sztafecie Mistrzów

Alicja Pęczak, Adam Korol i Przemysław Miarczyński w triathlonowej Sztafecie Mistrzów
W dniach 19-20 czerwca odbędą się międzynarodowe zawody Challenge Triathlon Gdańsk. W sztafecie na dystansie sprinterskim wystartują wielcy byli sportowcy: mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie Adam Korol, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w windsurfingu Przemysław Miarczyński oraz medalistka mistrzostw Europy w pływaniu Alicja Pęczak.
W Sztafecie Mistrzów wystartują (od góry po lewej): Alicja Pęczak, Przemysław Miarczyński i Adam Korol. Rozmowę przeprowadził Tomasz Galiński
W Sztafecie Mistrzów wystartują (od góry po lewej): Alicja Pęczak, Przemysław Miarczyński i Adam Korol. Rozmowę przeprowadził Tomasz Galiński
fot. FB Challenge Gdańsk

 

Zawody w Gdańsku zaplanowano na 19-20 czerwca. Rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach:

  • sprint (pływanie 0,75 km - jazda rowerem 20 km - bieg 5 km) z udziałem maksymalnie 750 zawodników
  • średni (pływanie 1,9 km - jazda rowerem 90 km - bieg 21,1 km) z udziałem maksymalnie 1000 zawodników

Startować można indywidualnie i w sztafetach. Indywidualnie oczywiście każdy sam zmaga się z pływaniem, rowerem i biegiem. W sztafecie jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, trzecia biegnie.


Pierwszego dnia Challenge Triathlon Gdańsk - 19 czerwca - jedną ze sztafet na dystansie sprinterskim stworzą byli mistrzowie i medaliści olimpijscy, mistrzowie świata i Europy.

Sztafetę Mistrzów stworzą:

  • Alicja Pęczak - wielokrotna mistrzyni Polski i Europy w pływaniu Alicja Pęczak, która wystartuje w swojej koronnej dyscyplinie: popłynie 750 m w Zatoce Gdańskiej 
  • Przemysław Miarczyński - wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu w windsurfingu, który pojedzie na rowerze
  • Adam Korol - mistrz olimpijski z Pekinu, czterokrotny mistrz świata, mistrz Europy w wioślarskiej osadzie czwórki podwójnej, były minister sportu, obecnie pełniący funkcję dyrektora Biura Prezydenta Gdańska d/s Sportu, który będzie biegł.


Ci utytułowani zawodnicy, chociaż na sportowej emeryturze wystartują na dystansie sprinterskim Challenge Triathlon Gdańsk 19 czerwca 2021 roku.

- W gdańskich zawodach jedynie Alicja Pęczak wystartuje w swojej koronnej dyscyplinie, aby przysłowiową pałeczkę sztafety przekazać windserferowi. Przemek Miarczyński pojedzie tę kolarską część rywalizacji, a wiadomo od wielu lat, że kolarzem jest świetnym, co udowadniał w wielu wyścigach kolarskich organizowanych dla amatorów tej dyscypliny. Ostatni etap Sztafety Mistrzów pokona Adam Kolor, były minister sportu znakomicie biega i z pewnością powalczy o zwycięstwo dla całej trójki w rywalizacji sztafet gdańskiego triathlonu - mówi Tomasz Galiński, propagator triathlonu, który współpracuje przy organizacji gdańskich zawodów.

Rozmowa Tomasza Galińskiego z uczestnikami Sztafety Mistrzów na FB imprezy.

 

Przypominamy, że ciągle trwają zapisy do Challenge Triathlon Gdańsk.

Zawody rozpoczną się na plaży w Brzeźnie, a sam etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok stadionu w Letnicy oraz obiema nitkami tunelu pod Martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami po gdańskiej plaży i parku Ronalda Reagana. Meta będzie zlokalizowana na molo w Brzeźnie.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl