PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Młodzi hokeiści z czterech krajów zagrają w turnieju Olivia Cup

Młodzi hokeiści z czterech krajów zagrają w turnieju Olivia Cup
W trzeciej edycji międzynarodowego turnieju Olivia Cup zagrają chłopcy z rocznika 2007 i młodsi. Młodzi hokeiści z Rosji, Litwy, Czech i Polski w sobotę i niedzielę, 14-15 kwietnia, na dwóch taflach hali Olivia rozegrają łącznie 24. mecze.

W Gdańsku w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie zagrają chłopcy z rocznika 2007 i młodsi
W Gdańsku w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie zagrają chłopcy z rocznika 2007 i młodsi
fot. Aga Dawid

W turnieju poza dwoma zespołami Stoczniowca Gdańsk zagrają: KH Legia Warszawa, HK Svetlogorec (Rosja), Griunvaldas Kowno (Litwa), HCM Jaromer (Czechy) oraz dwie drużyny Feniksa Kaliningrad (Rosja).

Gdańscy hokeiści przystępują do turniejowych zmagań w Gdańsku bogatsi o międzynarodowe doświadczenie. Większość zawodników Stoczniowca z tego rocznika rywalizowała pod koniec ubiegłego roku w otwartych mistrzostwach obwodu kaliningradzkiego, które biało-niebiescy zwyciężyli.

Turniej Olivia Cup 2018 rozpocznie się w sobotę, 14 kwietnia, o godzinie 9:00. Zakończenie zaplanowano na niedzielę, 15 kwietnia, o godzinie 17:00.

Organizację imprezy wspiera Aron Chmielewski. Reprezentant Polski w hokeju na lodzie, wychowanek Stoczniowca. Aktualnie gracz czołowej drużyny czeskiej ekstraklasy Oceleari Trinec postanowił w sposób szczególny wyróżnić zawodnika, który okaże się najlepszym w całym turnieju. Młody hokeista dostanie upominek-niespodziankę od Arona Chmielewskiego. 

- Turniej Olivia Cup ma już swoją renomę w Polsce i nie tylko - mówi Krzysztof Lehmann, trener gdańszczan. - Występowały już w nim drużyny z Litwy, Białorusi, Rosji i Polski, a w tym roku zagrają u nas Czesi. Turniej dojrzewa wraz z dziećmi i w tym roku mamy nieco inną formułę. Gramy na długość lodowiska, gdzie obowiązywać będą reguły jak w meczach seniorskich, poza grą ciałem. 

Mecze Stoczniowca oraz najważniejsze spotkania, decydujące o ostatecznej kolejności w imprezie transmitowane będą na żywo na stronie internetowej stoczniowiec.org.pl

Impreza odbywa się pod patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Organizacja i wsparcie finansowe: GKS Stoczniowiec i gdański samorząd. Nieocenioną pomoc niosą rodzice i opiekunowie młodych hokeistów.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl